Ajax z trzema punktami. Słabiutkie AEK Ateny

Twitter

Ajax Amsterdam bez problemów pokonał AEK Ateny 3:0 (0:0) w pierwszym meczu grupy E piłkarskiej Ligi Misrzów.

AEK w pierwszej połowie bez problemów rozbijało ataki holenderskiego zespołu, a mecz nie mógł zachwycić kibiców. Po przerwie Ajax wziął sprawy w swoje ręce i rozbił rywali aż 3:0. Wielki udział w tym zwycięstwie miał argentyński lewy obrońca Nicolas Tagliafico. W 46. minucie wykorzystał perfekcyjne dośrodkowanie Davida Neresa i gapiostwo obrońców rywali. Ajax podwyższył prowadzenie dzięki dobremu dograniu Dusana Tadicia w kierunku ustawionego na lewym słupku Donny’ego van den Beeka. Ponownie obrońcy gości całkowicie odpuścili krycie zawodnika rywali. W 90. minucie Tagliafico spektakularnym strzałem zdołał pokonać Vasiliosa Barkasa – choć chyba chciał akurat dogrywać do Kaspera Dolberga. Ajax Amsterdam miał zdecydowaną przewagę nad rywalami, którzy w drugiej połowie byli dla holenderskiej drużyny tylko tłem.

Ajax – AEK Ateny 3:0 (0:0)