Ajax gromi Lyon i jest blisko finału

ajax.nl

Ajax wygrał 4:1 z Lyonem w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Europy. Bramki dla Ajaxu strzelali Dolberg, Younes oraz dwie Traore, dla gości Valbuena. Ajax ma sporą zaliczkę przed rewanżem i jest bliski finału.

Pierwszą okazję stworzyli goście, Cornet strzałem z 5. metra był bliski pokonania Onanę. Od tamtej pory Ajax kontrolował mecz, co skutkowało golem, w 25. minucie po dośrodkowaniu Ziyecha, Traore “musnął” futbolówkę, choć piłka nie zmieniła lotu piłki to zmyliła Lopesa i Amsterdam Arena oszalał. Po ponad 30. minutach gry Ajax podwyższył wynik. Dolberg po podaniu głową od Traore pokonał bramkarza Lyonu. Przed przerwą Younes mógł podwyższyć wynik spotkania, ale przegrał sytuacje “oko w oko” z golkiperem gości. W drugiej połowie po podaniu prostopadłym od Ziyecha, Younes strzelił gola na 3:0. W 66. minucie Valbuena strzałem zza pola karnego dał nadzieje, dla gości na korzystniejszy wynik przed rewanżem, jednak zawodnicy z Lyonu nie poszli za ciosem i Traore po dośrodkowaniu Ziyecha ustalił wynik spotkania, dla Marokańczyka to była trzecia asysta w tym spotkaniu.

Ajax 4:1 Lyon