AEK Ateny zamierza wykupić Szymańskiego

Damian Szymański

aekfc.gr

Według informacji greckiego serwisu ”sport24.gr”, Damian Szymański może zostać w Atenach na dłużej. Tamtejszy AEK jest zainteresowany wykupem Polaka z Akhmata Grozny.

Szymański trafił do stolicy Grecji w zimowym okienku transferowym tego roku z Akhmata Grozny na półroczne wypożyczenie. Na jesień rozegrał on zaledwie 4 spotkania dla rosyjskiego klubu, więc wyjazd z Rosji wydawał się być uzasadnionym ruchem.  Od samego początku stał on się ważnym ogniwem dla trzeciej ekipy zeszłego sezonu Super League.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

Dla AEK-u rozegrał on do tej pory 11 z 13 możliwych spotkań, nic więc dziwnego, że Grecy widzieliby 24-latka u siebie na dłużej. Rosjanie wydają się być jak najbardziej przychylni takiej propozycji, co ułatwi negocjacje. Jeśli chodzi o długość kontraktu, jaki może otrzymać Szymański, mówi się o 4-letniej umowie.  Kwota, w graniach której miałoby dojść do transferu, to półtora miliona euro, które zostanie rozłożone na raty. Działacze Akhamtu są gotowi przystać na tą ofertę. Sam zawodnik wspominał, że chętnie zostałby w Grecji. W takiej sytuacji każda ze stron zyskuje.

Nowy kontrakt Szymańskiego może oznaczać zarobek ok. 1.8 miliona euro, nie wliczając w to bonusów. Przez pierwsze dwa lata ma to być 400 tysięcy euro, w trzecim roku obowiązywania umowy 450 tysięcy euro, a w ostatnim, czwartym roku 500 tysięcy euro.

Grecka Super League ma wrócić do gry 6 czerwca, spotkania mają odbywać się co 3 dni. Jest to data dla play-offów i play-outów.

Źródło: sport24.gr, transfermarkt.com


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.