Adwokat Roberta Lewandowskiego: Groźby były skierowane dwukrotnie

Hansi Flick potwierdza: Robert Lewandowski nie zagra z Anglią

Robert Lewandowski / fot. Mikołaj Barbanell ( Piłkarski Świat)

Tomasz Siemiątkowski, który jest pełnomocnikiem Roberta Lewandowskiego przyznał w “TVP Sport”, iż Cezary Kucharski dwukrotnie szantażował jego klienta.

Były agent napastnika Bayernu Monachium oczekiwał od niego 20 milionów euro za milczenie przy sprawie rzekomych nieprawidłowościach podatkowych. Robert Lewandowski nagrał rozmowę z Kucharskim, a niedawno fragmenty ujrzały światło dzienne. – O jakiej my emocjonalnie mówimy kwocie? – zapytał Lewy. – To jest 20 mln euro – odpowiedział agent piłkarski. – Tyle jest jakby wart, myślę, twój spokój, nie? – dodał.

W poniedziałkowym wydaniu “Sportowego wieczoru” gościem był Tomasz Siemiątkowski, który reprezentuje reprezentanta Polski. – Robert Lewandowski ma status pokrzywdzonego w tej sprawie – tylko on, pomimo że groźby dotyczyły też jego żony. Natomiast zarzuty zostały przedstawione panu Cezaremu Kucharskiemu. Natomiast ta sprawa nie ma nic wspólnego ze sprawą cywilno-prawną, w której pan Cezary Kucharski pozwał pana Roberta Lewandowskiego – zaczął.

– Sytuacja jest bardzo prosta: pan Cezary Kucharski po przedstawieniu mu zarzutów był uprzejmy użyć sformułowania, że pan Robert Lewandowski wymyślił sobie szantaż. To wymyślenie sobie szantażu miało polegać na tym, że pan Robert Lewandowski odebrał groźbę polegającą na ujawnieniu jego ewentualnych domniemanych podatkowych nadużyć, bądź też niewykonania jakichś obowiązków podatkowych, jeżeli nie zapłaci 20 milionów euro – odpowiada Siemiątkowski.

Czy byli współpracownicy są w stanie dojść do porozumienia? – W życiu wszystko jest możliwe. Zwłaszcza w tym przypadku, kiedy pan Robert Lewandowski to zawiadomienie złożył relatywnie późno. Zresztą jest to jeden z zarzutów do pana Roberta Lewandowskiego, że złożył je po wytoczeniu powództwa. Otóż powtarzam: nie złożył go po wytoczeniu powództwa, tylko po realizacji groźby, która została wobec pana Roberta Lewandowskiego złożona i to dwukrotnie – podkreśla prawnik.

źródło: sport.tvp.pl


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.