Adrian Gula: Zagraliśmy w innym ustawieniu, cieszy nas wsparcie kibiców

Adrian Gula

pilkarskiswiat.com

– Zagraliśmy w innym ustawieniu, ale przyniosło to efekt – podkreślił Adrian Gula po wygranej z Górnikiem Zabrze (1:0).

W sobotnim pojedynku Górnika z Wisłą Kraków kluczowy okazał się strzał Michala Frydrycha, który po rykoszecie wylądował w siatce. Trzy porażki z rzędu Białej Gwiazdy to już przeszłość.

Szkoleniowiec nieco przemeblował ustawienie zespołu. – Oczywiście jestem zadowolony nie tylko z wyniku, ale również z tego, jak zespół funkcjonował. Cieszy też tak duże wsparcie naszych kibiców. Górnik to dobra drużyna, która wyróżnia się pewnością siebie. Tym bardziej jestem zadowolony z rezultatu. Zagraliśmy w innym ustawieniu, ale przyniosło to efekt. Dziękuję zawodnikom, że pokazali charakter – przyznał Gula.

Z powodu przeziębienia Patryka Plewki, to Frydrych zagrał w drugiej linii. – Już wcześniej pojawił się pomysł, żeby Michal zagrał w pomocy. Ważne było dla nas też to, jak będzie funkcjonował Alan po tak długiej przerwie. Zagrał bardzo dobrze, również Piotruś Starzyński. To zwycięstwo doda nam jeszcze pewności siebie przed kolejnymi spotkaniami – dodał.

W drugiej połowie z urazem mięśniowym z boiska zszedł Starzyński, który raz po raz napędzał ofensywne akcje krakowian. W przyszły weekend Wisła podejmie przy Reymonta Śląska Wrocław.