Adam Hlousek opuści Legię po zakończeniu sezonu

Czeski obrońca po czterech sezonach spędzonych w Legii zmienia otoczenie.

Adam Hlousek / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Czeski obrońca po sezonie opuści klub z Łazienkowskiej, jego nowym pracodawcą będzie Viktoria Pilzno.

Hlousek do Pilzna przeniesie się na zasadzie wolnego transferu, ponieważ jego kontrakt z Legią wygasa po tym sezonie i nie zostanie on przedłużony, więc obrońca nie miał problemów, by negocjować z innymi klubami. Aktualny obrońca Legii związał się z Viktorią Pilzno 3-letnim kontraktem. 

Były reprezentant Czech trafił na Łazienkowską w zimowym okienku sezonu 2015/16 z Stuttgartu. Z Legią zdobył trzy tytuły mistrza Polski i dwa razy wygrał Puchar Polski. W bieżącym sezonie Hlousek we wszystkich rozgrywkach rozegrał 30 meczów, zdobył 2 bramki i zanotował 3 asysty. 

– Mam 30 lat, nadal chcę grać na najwyższym poziomie, dlatego wybrałem Pilzno. Nie mam jeszcze tytułu mistrza w Czechach, do czego zdążyłem przyzwyczaić się w Polsce, dlatego mam nadzieję wywalczyć tytuł w Viktorii – powiedział Hlousek w rozmowie z telewizją Viktorii Pilzno 

– W Polsce dostałem wszystko, czego potrzebowałem. To miejsce, w którym chciałem być. Zdobyłem wiele doświadczenia, które pozwoliło mu pracować nad sobą na boisku. Czuję się znacznie lepiej niż czułem wcześniej – podsumował swoje występy w Polsce. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi