AC Milan wykluczony z Ligi Europy

AC Milan nie pojawi się w Lidze Europy 19/20. To kara za niedopilnowanie Finansowego Fair Play

Krzysztof Piątek / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Krzysztofa Piątka, w przeciwieństwie do jego byłych kolegów z Cracovii, ominą europejskie puchary. Rossoneri zostali wykluczeni z Ligi Europy 2019/2020. Powód – Finansowe Fair Play.

Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) pozytywnie rozpatrzył wniosek o wycofanie się AC Milanu z rozgrywek Ligi Europy 19/20. Dobrowolna rezygnacja pozwoli Rossonerim ustabilizować bilans wydatków i zysków w Finansowym Fair Play. Mediolańczycy mają również zmienić swoją politykę transferową. Będę starali się teraz stawiać na młodych zawodników z mniejszymi wymaganiami co do gaży.

Milan miał zostać wykluczony z Ligi Europy już w zeszłym sezonie, ale UEFA zaakceptowała apelację Mediolańczyków. Jednak 12 miesięcy nie poprawiło stanu sytuacji. Tym bardziej, że drużyna z San Siro nie awansowała do Ligi Mistrzów, za którą dostaliby około 50 milionów euro.

Z wykluczenia Milanu najbardziej cieszą się w Rzymie i Turynie. Roma, która zajęła 6. miejsce w zeszłym sezonie Serie A nie będzie musiała się tułać w eliminacjach, ponieważ zajmie miejsce Milanu w fazie grupowej Ligi Europy. Natomiast 7. Torino kończyło sezon poza stawką dającą europejskie puchary, a zaczną w kwalifikacjach LE.

W zeszłorocznej Lidze Europy Milan odpadł po fazie grupowej. W grupie F zajął trzecie miejsce za Realem Betis (12 punktów) oraz Olympiakosem Pireus (10 punktów). Choć Mediolańczycy mieli tyle samo punktów co Grecy, to mieli gorszy bilansowany. Ostatnie miejsce z 1 oczkiem zajęło źle wspominane w Warszawie Dudelange.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *