Wygrana Legii w sparingu po słabym meczu z Daejeon Citizen

Legia Warszawa

Po słabym spotkaniu zespół Legii Warszawa pokonał 1:0 drużynę Daejeon Citizen. Na listę strzelców wpisał się Michał Kucharczyk który po dobrym strzale z prawej strony pokonał bramkarza rywali w 11 minucie.

Daejeon Citizen na co dzień występuje w K-League Challenge, czyli na drugim sczeblu rozgrywek koreańskich. Jedynym osiągnięciem drużyny z Korei Południowej jest zdobycie pucharu Korei Południowej w 2001 roku drużyna, wtedy występowała w K-League – na najwyższym poziomie rozgrywkowym.

Skład Legii Warszawa
Cierzniak – Nawotka, Czerwiński, Dąbrowski, Hołownia – Moulin (46’Małachowski), Urbański – Vako, Hamalainen (46’Kulenovi), Kucharczyk – Chukwu (46’Aleksandrow)

Jacek Magiera na to spotkanie desygnował teoretycznie drugi skład warszawiaków. Początek spotkania należał do zespołu koreańskiego, który oddał już w 2 minucie strzał na bramkę Radosława Cierzniaka. Rywale Legionistów od początku starali się zostawać na połowie mistrza Polski, aby przechwycić piłkę. W 9 minucie pokazał się Michał Kucharczyk, który wygrał pojedynek 1 na 1 z przeciwnikiem i dośrodkował w pole karne , ale jednak piłkę przechwycił bramkarz Azjatów. Chwile później Kucharczyk znów łatwo przedarł się prawą stroną ograł dwóch przeciwników i posłał piłkę pod poprzeczkę rywali umieszczając piłkę w siatce. W 21 minucie groźny strzał przeciwnika dobrą interwencją wybronił Cierzniak. W kolejnych minutach spotkanie się uspokoiło dopiero w 33 minucie mogliśmy zaobserwować dobry strzał środkowego obrońcy Legii Macieja Dąbrowskiego, który uderzył zza pola karnego , jednak piłka poszybowała nad poprzeczką rywali.

Druga odsłona spotkania była już słabszym widowiskiem niż ta pierwsza, Jacek Magiera dokonał trzech zmian najbardziej było widać brak na placu gry Thibault Moulina. W 52 minucie ładnym strzałem z woleja popisał się napastnik Daejeon, jednak piłka przeleciała nad bramką. W 75 minucie znów groźna akcje przeprowadzili Koreańczycy którzy tym razem wykonali szybki kontratak który zakończył się strzałem na bramkę Cierzniaka, ale bramkarz Legii nie miał większych problemów przy tym uderzeniu. W 80 minucie dwójkowa akcja pomiędzy Kucharczykiem a Kazaiszwilim zakończyła się na strzale tego drugiego, jednak strzał był  łatwy do wyłapania dla bramkarza Daejeon Citizen.

Podsumowując był to słaby mecz w wykonaniu Legii Warszawa zważąjąc na to z kim się mierzyła, praktycznie cały zespół słabo się prezentował jedynie na plus można na pewno zaliczyć występ Michała Kucharczyka, ponadto dobrze prezentował się Sandro Kulenovic który był dość aktywny w drugiej połowie pomimo słabej gry reszty drużyny. Mimo braku straconych bramek blok defensywny Legii nie był dziś mocnych punktem, jeżeli w ogóle możemy mówić o jakiś mocnych punktach. Szczególnie młodzi boczni obrońcy mistrza Polski słabo się prezentowali, było widać w ich zagraniach brak pewności siebie.

Dzisiejszego dnia stołeczna drużyna ma do rozegrania jeszcze jedno spotkanie kontrolne z teoretycznie mocniejszym rywalem jakim jest duńskie FC Nordsjaelland. Spotkanie te rozpocznie się o godzinie 18:00.