7 osób zatrzymanych ws. ataku kibiców na piłkarzy Widzewa

Widzew Łódź Stadion

Widzew Łódź Stadion / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Po sobotnim meczu Widzewa Łódź ze Zniczem Pruszków (0:1) zatrzymano 7 osób podejrzanych o złamanie stadionowego regulaminu oraz napaść fizyczną na piłkarzy i funkcjonariuszy policji – poinformowała Komenda Miejska Policji w Łodzi.

W sobotni wieczór rozegrano ostatnią kolejkę 2. ligi. Widzew Łódź pomimo porażki z walczącym o utrzymanie Zniczem Pruszków (0:1), dzięki remisowi GKS-u Katowice z Resovią (1:1), zajął drugie miejsce w tabeli uprawniające do gry w pierwszej lidze. Ostatnie tygodnie w wykonaniu czerwono-białych są zdecydowanie poniżej oczekiwań. Podopieczni Marcina Kaczmarka odnieśli tylko 3 zwycięstwa w 12 ostatnich spotkaniach. Słabe wyniki oraz atmosfera wokół klubu sprawiły, iż przy ewentualnym zwycięstwie Widzewa nad Zniczem, fety w Łodzi miało nie być. Władze klubu przygotowały jedynie okazjonalną paterę z napisem „awans jest nasz”, która miała stanąć na środku boiska.

Po ostatnim gwizdku sędziego, piłkarzy do szatni odprowadziły gwizdy i dosadne hasło intonowane przez kibiców „wypierdalać”. Okrzyki i gwizdy kibiców przerodziły się w agresję fizyczną. Grupa chuliganów wbiegła na boisko i siłą zdarła z kilku piłkarzy koszulki. Uderzeni w twarz zostali Adam Radwański i Robert Prochownik.

Mariusz Fiedukiewicz z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, w rozmowie z onet.pl, poinformował, o zatrzymani 7 osób, które w sobotni wieczór napuścili się przemocy fizycznej wobec piłkarzy, funkcjonariuszy policji,  łamiąc tym samym stadionowy regulamin.

W efekcie działań policjantów zatrzymano siedem osób, pięć z nich usłyszało zarzut dotyczący wtargnięcia na stadion. Dodatkowo jedna z osób dopuściła się naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Dwie pozostałe osoby, które zostały zatrzymane, usłyszały zarzuty dotyczące znieważenia funkcjonariuszy – powiedział.

Dantejskie sceny mające miejsce przy Piłsudskiego w programie Cafe Futbol, emitowanego na antenie Polsat Sport, skomentował prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek.

Frustracja kibiców jest zrozumiała do momentu, kiedy opiera się na krytyce. Mam tu na myśli kibiców, a nie chamów czy bandytów, którzy wpadają na boisko i chcą pobić piłkarza – powiedział.

Start nowego sezonu rozgrywek Fortuna 1. ligi zaplanowano na ostatni weekend sierpnia (29/30.08.2020).


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.