Jagiellonia remisuje w hicie kolejki z Legią! (Opis + konferencja)

W hicie kolejki Jagiellonia Białystok zremisowała na własnym obiekcie z Vice mistrzem kraju, Legią Warszawa. Przez większą część spotkania przeważali gospodarze, lecz to goście pierwsi strzelili bramkę, a autorem był Guilherme. W 54′ Maciej Gajos dał punkt zespołowi Michała Probierza.

Gospodarze pierwszą sytuację do zdobycia gola mieli już w 10′ meczu. Wychodzili z kontrą 2 na 1, lecz Grzelczak podał wprost pod nogi Legionisty. Trzynaście minut później atakował Modelski na prawym skrzydle, dobrze dośrodkował na głowę byłego napastnika Lechii Gdańsk, który skierował piłkę nad poprzeczką.

Pierwszy raz gorąco pod bramką Jagi zrobiło się w 33′. Z rzutu rożnego dobrze zacentrował Brzyski, lecz piłkarze Michała Probierza, wyszli z kontrą. Prawym skrzydłem popędził Vassiljev, idealnie podał do wchodzącego Frankowskiego, ale temu futbolówka odskoczyła. Chwilę później Grzelczak dopadł do idealnie zagranej piłki. Dusan Kuciak nie był w stanie zatrzymać akcji, całą sytuację wyjaśnił dopiero Rzeźniczak.

W 39′ padł gol dla Legii. Nie pilnowany Guilherme popędził środkiem boiska, oddał strzał sprzed pola karnego i pokonał bezradnego Drągowskiego. Do przerwy w Białymstoku 0:1.

Po zmianie stron Vassiljev dobrze zagrał do Grzelczaka, ale ten przegrał pojedynek z bramkarzem stołecznej ekipy. Kilka minut później było już remis. Vassiljev zagrał z rzutu wolnego do Gajosa, ten został zlekceważony przez zawodników Legii i spokojnie wpakował piłkę do siatki. Legia mogła dostać kolejny cios. Strzelec bramki dośrodkował do Alvarinho, piłka przelatuje obok słupka. W 60′ świetnie uderzył Estończyk z dystansu i jeszcze lepszą paradą popisał się Dusan Kuciak.

To nie było koniec ciężkiej pracy Kuciaka w Białymstoku. Rafał Grzyb spróbował swoich sił z dystansu, lecz i tym razem interweniował bramkarz Legii. Kilka minut później kolejny strzał Grzyba broni Kuciak.

Do końca spotkania nie padło więcej bramek. Legia Warszawa dzięki Dusanowi Kuciakowi wywozi z Białegostoku jeden punkt.

Po meczu powiedzieli:

Michał Probierz: – Przed meczem mówiliśmy, że nie chcemy wojny, że chcemy tylko dobrze zagrać w piłkę. I rzeczywiście tak dziś było, bo za nami bardzo dobry mecz z zespołem, który jest w Europie, który cały czas się wzmacnia, nawet naszymi zawodnikami. Punkt traktujemy z pokorą. Planujemy jeszcze przynajmniej jeden transfer. Fedor Cernych był na trybunach? Może po prostu chciał na nich być. Przed rozpoczęciem spotkania Probierz wręczył trenerowi Legii Henningowi Bergowi rozmówki polsko-norweskie. Na konferencji odpowiedział, dlaczego. – Trener ma jeszcze długi kontrakt, więc w przerwach pomiędzy pracą może też się trochę pouczyć, żeby kiedyś dać jakiś wywiad po polsku. Wręczyłem mu taki prezent, ale to nie było złośliwe, tylko humorystyczne – tłumaczył Probierz i dodawał: – Berg powiedział ostatnio, że jestem jego wielkim fanem – jestem!

Henning Berg: Chcieliśmy wygrać ten mecz, postawiliśmy na najmocniejszych w danej chwili. Część była kontuzjowana, ale nie kalkulowaliśmy. Moim zdaniem zagraliśmy dobrze. Szkoda tylko, że cały mecz w naszym wykonaniu nie był taki jak pierwsza część pierwszej połowy. Nie wiem co się później stało. Być może to zmęczenie, być może coś pękło w głowach moich zawodników. Nie zagraliśmy na swoim normalnym poziomie. Przed nami przerwa i będziemy się teraz regenerować. Byliśmy dalecy od gry, do jakiej przywykliśmy. Dały znać o sobie ważne dla nas mecze w kwalifikacjach do Ligi Europy, które były dla nas bardzo istotne. Zgubiliśmy trochę punktów z Piastem i Koroną, ale różnice nie są duże, a sezon jest długi więc nie jest to nic strasznego

Jagiellonia Białystok 1:1 Legia Warszawa

54′ Maciej Gajos – 39′ Guilherme

Jagiellonia: B. Drągowski – F. Modelski, S. Madera, I. Tarasovs, P. Tomasik, M. Gajos, R. Grzyb, J. Góralski, P. Frankowski (46′ Alvarinho), K. Vassiljev, P. Grzelczak (65′ Ł. Sekulski) – Trener: Michał Probierz

Legia: D. Kuciak – B. Bereszyński, J. Rzeźniczak, I. Lewczuk, T. Brzyski, D. Furman, T. Jodłowiec, O. Duda, Guilherme (90′ Ł. Broź), M. Kucharczyk, N. Nikolić (75′ A. Prijović) – Trener: Henning Berg

Żółte kartki:

11′ Ondrej Duda, 60′ Jakub Rzeźniczak

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)

Stadion: Miejski, Białystok