Zdecydowanie podstawą sukcesu

tvsiedlce.pl

W spotkaniu piątej kolejki 1 Ligi Pogoń Siedlce pewnie w roli gospodarza ograła 2:0 GKS Katowice.

Dla obu ekip dzisiejszy mecz miał być rewelacyjną sposobną na opuszczenie dolnych rejonów ligowej tabeli.  Zawody kapitalnie rozpoczęły się dla podopiecznych Marcina Sasala za sprawą gola Adama Dudy z 8 minuty. Były zawodnik m.in. Lechii Gdańsk fantastycznie wykorzystał błąd bloku defensywnego popularnej “Gieksy”. Niespełna pół godziny później już było 2:0 po golu zdobytym przez Dawida Dziegielewskiego, który nie dał szans bezradnemu Kuchcie.

Druga połowa zawodów obfitowała w liczne przewinienia, po których sędzia Szczerbowicz musiał wyjmować z kieszonki żółte kartki ( w sumie 7 kartoników). Pogoń miała jeszcze okazję, by podwyższyć wynik, ale zawsze pod bramką brakowało  skuteczności.

Dzięki wygranej gospodarze opuścili strefę spadkową, aktualnie zajmują dziesiąte miejsce. Z kolei piłkarze Piotra Piekarczyka okupują po 5 seriach gier 12 pozycję.

Pogoń Siedlce 2:0 GKS Katowice