W meczu 1. kolejki hiszpańskiej La Ligi FC Barcelona pewnie pokonała na własnym stadionie Elche CF 3:0. Dwie bramki dla zwycięzców zdobył Leo Messi. W bramce gości cały mecz rozegrał Przemysław Tytoń.

Od samego początku meczu inicjatywa należała do piłkarzy Barcelony, którzy nie potrafili jednak sforsować defensywy Elche. W 21. minucie byli bliscy objęcia prowadzenia, ale strzał Munira El Haddadi’ego zatrzymał się na poprzeczce.
Wraz z upływem czasu Blaugrana była coraz bliżej strzelenia gola, ale dobrze dysponowany był Przemysław Tytoń. W 32. minucie polski bramkarz końcówkami palców sparował na poprzeczkę strzał Andresa Iniesty.
Gospodarze dopięli swego w 42. minucie. Lionel Messi otrzymał piłkę przed polem karnym i mimo asysty kilku graczy Elche posłał piłkę do bramki obok bezradnego Tytonia.
Minutę później z groźnym atakiem wychodzili goście. Szarżującego Garry’ego Rodrigueza taktycznym faulem przed polem karnym zatrzymał Javier Mascherano. Arbiter pokazał Argentyńczykowi czerwoną kartkę i Barca musiała od tego momentu grać w osłabieniu. Do przerwy więcej bramek nie padło.

Druga część spotkania zaczęła się od mocnego uderzenia. W 47. minucie mocnym i precyzyjnym strzałem popisał się El Haddadi, czym zmusił Tytonia do wyciągnięcia piłki z siatki po raz drugi tego wieczoru.
Elche, pomimo gry w przewadze, nie potrafiło w żaden sposób zagrozić gospodarzom. Wręcz przeciwnie, Barcelona była cały czas stroną przeważającą i w 63. minucie przyniosło to efekt w postaci kolejnego gola. Po szybko rozegranym rzucie wolnym piłkę otrzymał Messi, który strzałem w długi róg po raz kolejny pokonał polskiego bramkarza.
Do końca meczu gracze Barcelony kontrolowali przebieg gry, ale nie kwapili się do gwałtownych ataków.
W doliczonym czasie meczu po podaniu Messiego w pole karne wbiegł Pedro, ale kapitalnie zatrzymał go Tytoń.
Wynik nie uległ już zmianie. Barcelona – Elche 3:0.

FC Barcelona 3:0 (1:0) Elche CF

Gol
42′ 1:0 Lionel Messi
Gol 47′ 2:0 Munir El Haddadi
Gol 63′ 3:0 Lionel Messi