Pech Ansu Fatiego, kilkotygodniowa przerwa nastolatka z Barcelony

Ansu Fati

Ansu Fati naciągnął mięsień podkolanowy w starciu z Celtą Vigo (3:3) i w związku z tym czeka go kilkutygodniowa absencja.

Po erze Leo Messiego w Barcelonie ma przyjść czas Ansu Fatiego, który potwierdza niezwykłą jakość. To według niego Xavi musi zbudować drużynę, którą będzie stać na walkę o najwyższe cele.

FC Barcelona w sobotę powinna wywieźć trzy punkty z Vigo, lecz ostatecznie wypuścili zwycięstwo z rąk po fantastycznej postawie rywali w drugiej części. To spotkanie urazem okupił Fati. Piłkarz nie wyszedł w drugiej połowie i klub potwierdził, że miało to związek z doznaną kontuzją.

Po badaniach przeprowadzonych przez Blaugranę wynika, iż 19-latek naciągnął mięsień podkolanowy. Nie określono szacunkowej przerwy, ale media przekazują, że będzie do dyspozycji Xaviego za około pięć tygodni.