Słaba Barca traci punkty na Camp Nou

W spotkaniu 36. kolejki La Liga na Camp Nou FC Barcelona podejmowała Getafe. Zespół gości nie ma zapewnionego utrzymania dlatego każdy zdobyty punkt będzie teraz ważny na koniec rozgrywek.

Lepiej w mecz weszli gospodarze, którzy za sprawą Argentyńczyka Leo Messiego objęli prowadzenie. Dani Alves podał w polu karnym piłkę do Messiego, a ten potężnym uderzeniem pokonał bramkarza przyjezdnych. Piłkarze z Madrytu nie odpuszczali i starali się przedostać pod bramkę Pinto. I udało im się sfinalizować akcję w 37. minucie, kiedy po raz pierwszy do siatki trafił Hiszpan Angel Lafita. W drugiej połowie Barcelona, aby mieć jakiekolwiek szansę na zdobycie mistrzostwa Hiszpanii musiała dzisiaj wygrać. Zatem w 67. minucie Katalończycy zdołali strzelić kolejną bramkę. W pole karne ładnie futbolówkę dorzucił Cesc Fabregas, potem Pedro niecelnie strzelił, ale piłka odbiła się jeszcze do Alexisa Sancheza, temu nie pozostało nic innego jak pokonać Julio Cesara. Gdy wydawało się, że trzy punkty pozostaną w Katalonii, Getafe przeprowadziło akcję w doliczonym czasie gry. Na 2:2 strzelił Latifa, dla którego było to drugie trafienie w dzisiejszy wieczór. Tym samy podopieczni Gerardo Martino mogą zapomnieć o zdobyciu trofeum ligi hiszpańskiej.

FC Barcelona – Getafe 2:2 (1:1)
Messi 23′, Sanchez 67′ – Lafita 37′ 90′

FC Barcelona: Pinto – Alves, Bartra, Mascherano (Fabregas), Adriano – Busquets, Xavi (Song), Iniesta – Sanchez, Messi, Pedro (Tello)

Getafe: Júlio César – Valera, Alexis, Rafa, Escudero – Lacen (Michel), Rodriguez – Lafita, Sarabia, Sammir (Mosquera) – Colunga (Gavilan)