Po wielu dyskusjach, rozmowach i spekulacjach wreszcie jest – jedenastka sezonu ekstraklasy według serwisu pilkarskiswiat.com. piłkarze zostali wybrani w taktyce 1- 4 -4 -2. oto i “jedenastu wspaniałych”

Bramkarz: Dusan Kuciak – Legia Warszawa

Ostoja legii. Jeśli latem nie odejdzie, Legia ma realne szanse na awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Daje przewagę psychiczną nad przeciwnikiem, a “legioniści” doskonale ją wykorzystują.

Prawy Obrońca: Paweł Olkowski  – Górnik Zabrze

Aż dziw bierze, że tak dobry zawodnik musiał tak długo czekać na gola. Na swoją bramkę  w Ekstraklasie musiał czekać przeszło dwa lata, ale opłaciło się. Świetny obrońca z dobrym ciągiem na bramkę, FC Koln może zrobić świetny interes sprowadzając go za darmo.

Środkowi Obrońcy: Arkadiusz Głowacki – Wisła Kraków, Dossa Junior – Legia Warszawa

Arkadiusz Głowacki – Świetny przyklad, że wiek, to tylko cyfry.  Jednak liczby w większości przemawiają jednak za defensorem “Białej Gwiazdy”.  343 spotkania w Wiśle, ogółem 319 w Ekstraklasie.  Kolejny dobry, udany sezon sprawił, że ten piłkarz zyskał w naszych oczach. naszym zdaniem taki człowiekjest potrzebny reprezentacji.

Dossa Junior – Cypryjczyk, który w piłkę gra bardzo różnie.  Świetne mecze przeplata słabymi. Po rundzie jesiennej trafiłby raczej do jedenastki piłkarskich niewypałów. Wiosna jednak pokazała, że potrzebował czasu na aklimatyzację, tak, jak większość zagranicznych piłkarzy legii.

Lewy Obrońca: Tomasz Brzyski – Legia Warszawa

Jego transfer z polonii do Legii był strzałem w dziesiątkę. W ekipie mistrza Polski nie jest już gwiazdą, jak to miało miejsce w polonii, ale może być z siebie dumny.  14 asyst musi robić wrażenie.

Defensywny Pomocnik: Tomasz Jodłowiec – Legia Warszawa

Przekwalifikowany na defensywnego pomocnika radzi sobie lepiej niz na środku obrony. W dodatku, teraz pokazuje pełnie możliwości i zaliczył najlepszy w dotychczasowej karierze sezon. 

Prawy Pomocnik: Gergo Lovrencsics – Lech Poznań

Węgra można kochać lub nienawidzić, ale trudno przejść obok niego obojętnie. Dysponujący fantastyczną techniką i strzelający piękne bramki z dystansu zawodnik to ikona ekstraklasy.  Człowiek, który wzoruje się na strzałach Roberto Carlosa (oczywiście nie ma co porównywaćtych dwóch panów) zachwyca publiczność nie tylko w polsce, ale i poza jej granicami. 

Ofensywny Pomocnik: Dani Quintana – Jagiellonia Białystok

Najlepiej wyszkolony technicznie zawodnik w naszej lidze. Ewidentnie dusi się w Białymstoku, a nie bójmy się tego głośno powiedzieć, także w naszej lidze.  Mówi się, że po tym sezonie odejdzie do ligi rosyjskiej, niemieckiej lub włoskiej i trudno się dziwić tym plotkom, w końcu zdobył 15 bramek w tym sezonie.


Lewy Pomocnik: Miroslav Radović  – Legia Warszawa

Piłkarz uniwersalny. może grac na rozegraniu, prawym skrzydle, lewym skrzydle, a nawet w ataku.  Ewidentnie najlepszy zaawodnik naszej ligi. Nie ma najlepszej kiwki, przyspieszenia, wrzutek, strzałów, czy odbiorów. jest jednak zawodnikiem, który najlepiej łączy te cechy w całość.

Napastnicy: Marcin Robak – Pogoń Szczecin, Łukasz Teodorczyk – Lech Pozna ń

Marcin Robak – Najlepszy strzelec poprzedniego sezonu i pierwszy od lat napastnik, który zdobył 5 bramek w spotkaniu ligowym. Wielkie gratulacje!

 

Łukasz Teodorczyk – Trudny do przeoczenia był jego wpływ na grę Lecha. Piłkarz, który rozstrzygał losy spotkań, genialny napastnik, który od przyszłego sezonu rawdopodbnie będzie reprezentował inny klub niż Lech w silniejszej lidze.

 


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *