11 października – dzień, który przeszedł do historii polskiej piłki!

Historyczna wygrana reprezentacji Polski z Niemcami, która wypada na 11 października zapisała się na zawsze w kartach historii polskiego futbolu! “Biało-Czerwoni” w meczu eliminacji mistrzostw Europy 2016, pokonali aktualnych Mistrzów Świata 2:0 i objęli prowadzenie w grupie D z najlepszym bilansem bramkowym.

Ta data bardzo dobrze kojarzy się polskim kibicom, którzy w właśnie w tych dniach odnosili najgłośniejsze zwycięstwa!

W eliminacjach MŚ 2004 Polacy 11 października pokonali w Budapeszcie reprezentację Węgier 2:1.

11 października 2006 roku reprezentacja Polski w meczu eliminacji Euro 2008 pokonała Portugalię 2:1. Szkoleniowcem “Biało-czerwonych” był wtedy Leo Beenhakker.

Kolejnym wygraną 11 października Polacy odnieśli w eMŚ 2010 pokonując również 2:1 ósmą drużynę świata – Czechy.

Tego samego dnia 2011 roku w meczu towarzyskim “Biało-czerwoni” ograli 2:0 reprezentację Białorusi.

Skrót meczu Polska – Mistrzowie Świata Niemcy

11 października 2014 to zdecydowanie dzień największego sukcesu polskiego futbolu ostatnich lat! Reprezentacja Polski pod wodzą Adama Nawałki pokonała na Stadionie Narodowym w Warszawie aktualnych Mistrzów Świata, ekipę Niemiec, z którą jeszcze nigdy nie wygrali!

6.Gibraltar1002-56

Reprezentacja Polski przerwała niemiecką passę 33 meczów bez porażki z rzędu w spotkaniach eliminacyjnych! Sobotniego wieczoru Niemcy po raz pierwszy w historii przegrali więcej niż jedną bramką w eliminacjach mistrzostw europy.

Podopieczni Adama Nawałki przerwali świetną passę 18 kolejnych zwycięstw w meczach o punkty naszych zachodnich sąsiadów!

Historyczne spotkanie obejrzało w niemieckiej telewizji ponad 10 mln widzów, a w szczytowym momencie telewizory włączyło ponad 12 milionów osób!