1. Bundesliga: Zacięte spotkanie w Kolonii skończyło się remisem

fc.de

W pierwszym niedzielnym starciu w ramach 26. kolejki 1. Bundesligi, FC Koln zremisowało na własnym obiekcie z FSV Mainz (2:2).

Zespół z Moguncji zajmował pierwszą bezpieczną pozycję w niemieckiej ekstraklasie. Przed niedzielnym starciem ekipa Achima Beierlorzera obok Paderborn poniosła najwięcej porażek – aż piętnaście i nie wiele argumentów przemawiało za FSV Mainz. Już w czwartej minucie rzut karny sprokurował Moussa Niakharte, który w bezsensowny sposób odepchnął Marka Utha. Do piłki ustawionej na “wapnie” podszedł sam poszkodowany, który mocnym uderzeniem pokonał Floriana Mullera. Na odpowiedź gości poczekaliśmy do 29. minuty. Wtedy Karim Onisiwo zdecydował się na niesygnalizowany strzał, który z wielkim trudem odbił Timo Horn. Z przebiegu spotkania lepiej wyglądali gospodarze.

Tuż po przerwie wynik dla gospodarzy podwyższył Florian Kainz. Wydawało się, iż popularne “Kozły” dowiozą zwycięstwo do końca. Jednak w jedenaście minut piłkarze Markusa Gisdola wypuścili trzy punkty z rąk. Na wyróżnienie zasługuje zwłaszcza trafienie Pierre Malong Kunde, który minął dryblingiem kilku rywali i nie miał problemów, by pokonać Timo Horna.