1. Bundesliga: Rewelacyjne spotkanie Kaia Havertza, trzy punkty pojechały do Leverkusen

bayer04.de

W sobotnim spotkaniu 1. Bundesligi, Borussia Moenchengladbach uległa u siebie z Bayerem Leverkusen (1:3). Dwie bramki dla “Die Werkself” zdobył rewelacyjny Kai Havertz.

Goście otworzyli rezultat w siódmej minucie. Karim Bellarabi posłał podanie do Kaia Havertza, który w sytuacji sam na sam pokonał golkipera. Podopieczni Marco Rose po przerwie doprowadzili do wyrównania. W 52. minucie Marcus Thuram długim podaniem obsłużył Alassane Pleę, który uderzeniem z pierwszej piłki pokonał Lukasa Hradecky’ego. Sześć minut później po raz drugi tego dnia na listę strzelców wpisał się Kai Havertz, tym razem z rzutu karnego. Dla 20-latka było to już dziewiąte i dziesiąte trafienie w sezonie.

Decydujący cios piłkarze Bayeru wyprowadzili w końcówce. Do piłki wrzuconej przez Kerema Demirbaya wyskoczył Lars Bender i z lekką pomocą rywala ustalił wynik meczu. Przypomnijmy, że następna seria gier 1. Bundesligi odbędzie się już we wtorek i środę.