Bundesliga: 201. goli Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W hicie 28. serii gier 1. Bundesligi, Bayern Monachium odniósł zwycięstwo z Borussią Dortmund (5:0). Robert Lewandowski zdobył w sobotę swoje 200. oraz 201. gole w niemieckiej lidze.

Do składu BVB po kontuzji wrócił Łukasz Piszczek. Już w dziesiątej minucie spotkania ramkę głową zdobył Mats Hummels, zaś siedem minut później wynik podwyższył Robert Lewandowski, któremu chwilę wcześniej piłkę podarował defensor gości. “Bawarczycy zdemolowali rywali do przerwy wbijając jeszcze dwie bramki. Wynik ustalił Robert Lewandowski, który tym samym umocnił się na fotelu lidera strzelców 1. Bundesligi.