Zwycięskie otwarcie stadionu Zagłębia Sosnowiec

Zagłębie Sosnowiec vs Widzew Łódź Fortuna 1 lIGA.

Na otwarcie nowego stadionu Zagłębie Sosnowiec w derbach wygrało 2:1 (1:0) z GKS-em Katowice. Było to ich pierwsze zwycięstwo w lidze w tym roku.

Kuriozum na otwarcie nowego stadionu

Nowy obiekt Zagłębia Sosnowiec bardzo szybko został ochrzczony golem. A jakie to było trafienie? Kuriozalne. W 7. minucie fatalny błąd przy wyprowadzeniu piłki popełnił Dawid Kudła. Golkiper GKS-u Katowice zagrał piłkę do stojącego przed nim Meika Karwota. Sprowadzony zimą do Zagłębia środkowy pomocnik przejął futbolówkę, z łatwością minął Kudłę i skierował ją do pustej bramki. GKS Katowice pomimo znacznej przewagi w posiadaniu piłki do przerwy nie oddali żadnego celnego strzału na bramkę Zagłębia. Gospodarze natomiast kontrolowali przebieg meczu pilnując korzystnego dla nich rezultatu.

Druga połowa spotkania nie oznaczała końca błędów w defensywie GKS-u. W 55. minucie Bartosz Jaroszek zbyt łatwo przegrał pojedynek biegowy z Adrianem Trociem. Lewy pomocnik Zagłębie zszedł do środka i ładnym uderzeniem po dalszym słupku pokonał Kudłę. Jaroszek ewidentnie chciał wymusić faul w tej sytuacji, jednak powtórki jasno wskazały, że dotknięcie jego pleców przez Trocia było zbyt delikatne, by miało realny wpływ na całą sytuację. Paweł Malec skonsultował tą sytuację z wozem VAR, jednak ostatecznie swojej decyzji nie zmienił.

“Gieksa” próbowała

Co ciekawe, dopiero po utracie dwóch bramek GKS mocniej zaatakował. W 61. minucie z rzutu wolnego słupek ostemplował Daniel Dudziński, a siedem minut później niecelnie uderzał Arkadiusz Jędrych. W międzyczasie trzeciego gola mógł paść trzeci gol dla Zagłębia. Strzał zza pola karnego Sebastiana Boneckiego odbił Kudła, a przy dobitce głową Szymona Sobczaka piłkę z linii bramkowej wybijał Jaroszek.

W końcówce gospodarze mieli jeszcze sporo nerwówki. Tuż przed rozpoczęciem doliczonego czasu gry Konrad Wrzesiński sfaulował w polu karnym wprowadzonego z ławki Marcina Urynowicza. “Jedenastkę” na gola zamienił Jędrych. Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego jeszcze kilkukrotnie kotłowało się w polu karnym Zagłębia, jednak ostatecznie podopiecznym Dariusza Dudka udało się dowieźć korzystny wynik do końca.

Co jeszcze dzisiaj w planach?

W pierwszym sobotnim spotkaniu 21. kolejki Fortuna I ligi Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało u siebie 1:0 GKS Tychy. Decydująca bramka padła w doliczonym czasie gry, a jej autorem był Jeppe Simonsen. Skrót z tego spotkania można obejrzeć tutaj. O godz. 20:00 rozpocznie się hit tej serii spotkań. Liderujący ŁKS Łódź zagra na swoim stadionie z trzecim Chrobrym Głogów.