Żuraw: Napisaliśmy historię, jestem dumny

Dariusz Żuraw

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok, 19.07.2020 / fot. Mikołaj Barbanell

Jestem dumny z chłopaków, napisaliśmy dziś historię – powiedział szkoleniowiec Lecha Poznań Dariusz Żuraw, na konferencji prasowej po wygranym meczu z Charleroi 2:1.

Choć pierwszą połowę “Kolejorz” zakończył z dwubramkowym prowadzeniem, to druga przyniosła sporo nerwów. Lech stracił bramkę, a do tego kończył mecz w dziesiątkę.

Druga połowa jednak zaczęła się gorzej dla nas, chociaż szczerze mówiąc ani rzutu karnego, ani kartki żółtej i czerwonej ja bym nie zagwizdał. Wszyscy zawodnicy, którzy weszli na boisko, dali dobre zmiany, udało się utrzymać jednobramkowe prowadzenie do końca i myślę, że wygraliśmy zasłużenie. Radość radością, ale mamy w niedzielę spotkanie w Gliwicach. Dopiero po nim będzie moment na odpoczynek – stwierdził Żuraw.

Lech rywala w fazie grupowej Ligi Europy pozna w piątek, o godz. 13:00.