Bednarek: Pokazaliśmy wielki charakter

Filip Bednarek

lech.poznan.pl Foto: Przemysław Szyszka

Lech Poznań pokonał Royal Charleroi 2:1 i wywalczył awans do fazy grupowej Ligi Europy. Tym samym polskie kluby wracają do rywalizacji w europejskich pucharach, po kilku latach posuchy.

Jednym z bohaterów czwartkowego wieczoru był Filip Bednarek. W drugiej połowie obronił rzut karny, a Lech ostatecznie zwyciężył, mimo gry w dziesiątkę.

Mimo, że prowadziliśmy do przerwy 2:0, to wiedzieliśmy, że pierwszy kwadrans po zmianie stron będzie ciężki. Ten sztorm przyniósł rywalom rzut karny, ale udało mi się go obronić. Potem jednak gospodarze dość szybko strzelili kontaktowego gola. Wiedzieliśmy, że wtedy będą dalej napierać, a nasza czerwona kartka nie ułatwiła zadania w kwestii bronienia się. Pokazaliśmy jednak wielkiego ducha, wielki charakter, a na sam koniec często to liczy się najbardziej. Pracowaliśmy na ten awans, pokazywaliśmy od początku eliminacji, że na to zasługujemy i dzisiaj też to udowodniliśmy. – zauważył.