Żuk: Denerwowałem się przed wejściem na boisko

Lechia Gdańsk / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

19-letni Paweł Żuk, który od ponad pół roku przebywa w Lechii Gdańsk zadebiutował w PKO Ekstraklasie. W meczach sparingowych ustawiany był przez Piotra Stokowca na prawej obronie.

Debiut krótki, ale mimo to denerwowałem się przed wejściem na boisko. Później było już łatwiej. Jestem szczęśliwy, że trener dał mi szansę – skomentował Paweł Żuk. W lipcu 2019 roku młodemu zawodnikowi wygasła umowa w Evertonie, w którym przebywał przez cztery lata. Jest uniwersalnym piłkarzem i w juniorskim zespole z Liverpoolu występował również na skrzydle. – Będę grał tam, gdzie trener mnie wystawi. Zawsze będę dawał z siebie wszystko i będę starał grać najlepiej, jak się da, by pomóc drużynie – przyznaje.

– Z meczu można wyciągnąć dużo pozytywów, trzeba teraz skupić się na pracy, następnym meczu i przygotowaniach w tygodniu – zakończył. “Biało-zieloni” już od trzech meczów nie wygrała i zajmuje siódmą lokatę. W piątek lechiści podejmą Piast Gliwice (godz. 20:30), który wyglądał bardzo dobrze na tle Zagłębia Lubin.

źródło: lechia.pl / własne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi