Zouma: Mourinho nauczył mnie nienawidzić porażek

Kurt Zouma

Zdjęcie: https://www.eurosport.co.uk/

Czasy José Mourinho w Chelsea to już odległa przeszłość. Powrót “The Special One” do Premier League wzbudził jednak zainteresowanie nie tylko widzów, ale i samych piłkarzy.

W udzielonym na łamach dziennika “France Football” wywiadzie defensor “The Blues”, Kurt Zouma wspomina czasy rządów 56-latka na Stamford Bridge. Choć pierwsze lata w klubie 25-latka nie były wymarzone, a większość spotkań oglądał z wysokości ławki rezerwowych, to mimo wszystko pozytywnie wspomina on współpracę z Mourinho.

– To on [Jose Mourinho] otworzył mi drzwi i przywitał mnie, kiedy dotarłem do Anglii. Miałem wówczas zaledwie 19 lat. To młody wiek. Na dodatek wierzył we mnie, wystawiając mnie w trudnych spotkaniach na wysokiej intensywności. To również on pokazał mi, jak działa futbol na wyspach. Trener to człowiek, który nie cierpi przegrywać. To on nauczył mnie nienawidzić porażek. Dzięki niemu cieszę się czasem spędzonym w Chelsea. Dał mi wiele, nauczył ogromną ilość rzeczy. Dziękuje mu za to.

W maju tego roku Kurt Zouma powrócił z rocznego wypożyczenia w Evertonie. W trwającym obecnie sezonie w barwach Chelsea 25-latek wystąpił już w 19 spotkaniach i jest fundamentalnym elementem układanki Franka Lamparda.

Najbliższy pojedynek “The Blues” z Tottenhamem José Mourinho odbędzie się już 22 grudnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi