Zadecydował doliczony czas, wygrana AZ

Dobiegły końca sobotnie mecze 24. rundy Eredivisie. Do samego końca o komplet punktów walczyli w Den Haag. Kolejne zwycięstwo odniósł zespół dowodzony przez Johna van den Broma. Dalej bez wiosennego zwycięstwa pozostaje Utrecht.

Drużyna Henka Frasera jest w ostatnich tygodniach na fali. Dzisiejsza wygrana Bocianów z PEC Zwolle 3:2, była trzecią w tym roku. Natomiast dla podopiecznych Rona Jansa porażka oznacza 3 mecz bez zdobyczy punktowej. Wynik spotkania otworzył Alberg, który trafił na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy. Po godzinie gry było już 2:0 dla gospodarzy. Do bramki rywali, drogę znalazła futbolówka kopnięta przez Eduardo, dla którego był to pierwszy gol w barwach ADO. Jednak później do głosu doszła ekipa z północno-wschodniej Holandii. Najpierw bramkę kontaktową zdobył Rienstra, a w doliczonym czasie gry do wyrównania doprowadził Saymak. Ostatnie słowo należało jednak do drużyny gości. A właściwie do najlepszego strzelca Bocianów w tym sezonie – Michiela Kramera, który dołożył swoją 14 bramkę.

Wyjazdową wygraną odniósł AZ Alkmaar. Kalmary pokonały 2:0 Go Ahead Eagles. Po pół godzinie wynik konfrontacji otworzył Poulsen. Rezultat podwyższył Mühren. Jest to jego trzecia bramka w tej kampanii, a druga w tym roku. Przed tygodniem, w meczu przeciwko PSV też trafił do bramki. Po tym meczu klub van den Broma awansował na trzecia pozycję.

Wciąż bez zwycięstwa pozostają zawodnicy z Utrechtu. Dzisiaj podopieczni Alflena zremisowali 1:1 w Almelo. Jako pierwsi w tym spotkaniu na prowadzenie wyszli gospodarze. Na kwadrans przed końcem trafił Avdić. Jednak miejscowi nie mogli zbyt długo cieszyć się z prowadzenia. Wyrównującą bramkę zdobył francuski nabytek Utrechtu, Sebastien Haller. Heracles kończył to spotkanie w osłabieniu. Na 7 minut przed zakończeniem zawodów czerwoną kartką został ukarany Veldmate.

ADO Den Haag – PEC Zwolle 3:2 (1:0)

43 Roland Alberg, 59 Wilson Eduardo, 90+3 Michiel Kramer – 72 Ben Rienstra, 90+1Mustafa Saymak

Go Ahead Eahles Deventer – AZ Alkmaar 0:2 (0:1)