Wymęczone zwycięstwo Legii!

Legia Warszawa wygrała na Łazienkowskiej 1:0 z Lechią Gdańsk. Gola na wagę zwycięstwa strzelił Orlando Sa.

Pierwsza połowa nie zapowiadała, że Lechia sprawi tyle problemów stołecznym. Drużyna z Gdańska miała tylko jedną, dobrą okazję do strzelenia bramki. Z czasem było jednak coraz gorzej. Na drugą połowę nie wyszedł Miroslav Radović, który nabawił się kontuzji. Niewiadomo na razie jak groźny jest to uraz. Obrona Legii osłabiona brakiem pauzującego za kartki Jakuba Rzeźniczaka niezbyt dobrze sobie radziła.

Czyste konto gospodarze zawdzięczają tylko dobrej dyspozycji Dusana Kuciaka i braku skuteczności graczy Lechii, którzy oddali ponad dwadzieścia strzałów! Piłkę meczową wykorzystał będący ostatnio w dobrej formie Orlando Sa w 87′ minucie.

Dzięki wygranej Legia przynajmniej do jutra jest liderem w tabeli.