Wisła Kraków przełamała wyjazdową niemoc. Nieudany debiut Wdowczyka

Wisła Kraków pokonała w wyjazdowym spotkaniu Piasta Gliwice 2:1. Bramki dla zespołu Białej Gwiazdy zdobyli Zdenek Ondrasek i Petar Brlek. Dla zespołu z Gliwic, na ławce którego debiutował dziś Dariusz Wdowczyk trafił Gerard Badia.

Pierwsza połowa nie dostarczyła zbyt wielu emocji. Lepiej prezentowała się Wisła, jednak brakowało jej skuteczności pod bramką Jakuba Szmatuły. Najlepszą sytuację na objęcie prowadzenia zespół Kiko Ramireza miał tuż przed przerwą, kiedy po stracie piłki przed Radosława Murawskiego Biała Gwiazda przeprowadziła groźną kontrę. Rafał Boguski świetnie wyłożył piłkę Polowi Llonchowi, jednak strzał Hiszpana wybronił bramkarz gospodarzy.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ gwałtownej zmianie. Wisła Kraków nadal dominowała, lecz jej ataki podobnie jak w pierwszej połowie były nieskuteczne. W 65. minucie spotkania Pawła Brożka zmienił Zdenek Ondrasek. Jest to o tyle istotna informacja, gdyż czeski napastnik kilka minut po wejściu na murawę dał prowadzenie swojej drużynie. Wykorzystał zagranie głową Sadloka i strzałem pomiędzy nogami Szmatuły umieścił piłkę w siatce. Stracona bramka pobudziła do gry Piasta. Zespół Dariusza Wdowczyka ruszył do ataku, coraz częściej zagrażając bramce Łukasza Załuski. W 81. minucie gospodarze dopięli swego. Gerard Badia otrzymał podanie od Michala Papadopulosa i w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił wyrównującego gola. Wisła nie zamierzała jednak wracać do Krakowa tylko z jednym punktem. Do końca walczyła o zwycięską bramkę i w doliczonym czasie spotkania udało jej się ją zdobyć. Petar Brlek wykorzystał dośrodkowanie Hugo Videmonta i uderzeniem głową pokonał bramkarza Piasta. Rywale nie mieli już czasu na odpowiedź i mecz zakończył się triumfem Wisły Kraków.

Zwycięstwo nad Piastem Gliwice było dopiero drugim, wyjazdowym zwycięstwem Wisły Kraków w tym sezonie. Ostatnie miało miejsce 1.10.2016r. przeciwko Wiśle Płock. Z kolei dla zespołu z Gliwic była to szósta z rzędu ligowa porażka. W następnej kolejce podopieczni Dariusza Wdowczyka zmierzą się na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław, natomiast Wisła podejmie na wyjeździe Legię Warszawa.

Piast Gliwice 1:2 Wisła Kraków (0:0)

0:1 69′ Zdenek Ondrasek

1:1 81′ Gerard Badia

1:2 90+2′ Petar Brlek

Piast Gliwice: Szmatuła – Korun, Pietrowski, Hebert – Mokwa, Murawski (76′ Zivec), Vranješ (75′ Sedlar), Mráz  – Badía, Masłowski (55′ Cmelik) – Papadopulos

Wisła Kraków: Załuska – Cywka, Głowacki, Gonzalez, Sadlok – Llonch, Mączyński  – Boguski (65′ Videmont), Brlek,  Małecki (80′ Zachara) – Brożek (65′ Ondrasek)

Sędzia główny: Daniel Stefański