La Liga: Barcelona nie zwalnia tempa, kolejny rywal na kolanach

FC Barcelona

W spotkaniu 26. kolejki ligi hiszpańskiej FC Barcelona nie pozostawiła złudzeń i wygrała z Celtą Vigo 5:0. Bohaterem spotkania został nie kto inny, jak Lionel Messi. Argentyńczyk zdobył dwie bramki i zanotował dwie asysty.

Z meczu na mecz widzimy, że kryzys w ekipie Blaugrany został zażegnany na dobre. Podopieczni Luisa Enrique kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa i nie inaczej było sobotniego wieczoru. Strzelanie na Camp Nou rozpoczął niezawodny Leo Messi, dla którego była to 22. bramka na ligowych boiskach. Jeszcze przed przerwą Messi nie zwalniał tempa i w 40. minucie asystował przy trafieniu Neymara. W drugiej połowie Celta Vigo dalej stanowiła tylko tło dla Katalończyków. Worek z bramkami rozwiązał się w 57. minucie, kiedy to na 3:0 podwyższył Ivan Raktić. Kolejne minuty to już “Messi show”. Argentyńczyk najpierw zanotował asystę przy golu Samuela Umtiti’ego, a następnie po indywidualnym rajdzie ustalił wynik spotkania na 5:0. To było 23. ligowe trafienie w wykonaniu “La Pulga Atomica”.

Po tym spotkaniu FC Barcelona wskoczyła na fotel lidera i ma punkt przewagi nad Realem Madryt. Należy jednak pamiętać, że Królewscy mają jedno spotkanie zaległe do rozegrania.

FC Barcelona – Celta Vigo 5:0 (2:0)

1:0 – Messi 24′

2:0 – Neymar 40′

3:0 – Rakitić 57′

4:0 – Umtiti 61′

5:0 – Messi 64′

żółte kartki: Busquets – Cabral, Radoja, Gomez

sędzia: J. Manzano