Gol Teodorczyka nie pomógł. Anderlecht przegrał z Mechelen

gettyimages.com

W 29 kolejce Jupiler Pro League Anderlecht Łukasza Teodorczyka przegrał 3:2 z Mechelen.

Od początku spotkania “Fiołki” kontrolowali mecz, oddając kilka groźnych strzałów, jednak w 26. minucie Boeck sfaulował we własnym polu karnym Croizeta i sędzia wskazał na “wapno” . De Witte pewnie wykorzystał rzut karny i Mechelen objęło prowadzenie. Chwilę później Vanlerberghe wykorzystał podanie Ritsa i gospodarze prowadzili już dwoma golami. W drugiej połowie Anderlecht ruszył odrabiać straty i w 54. minucie były zawodnik Mechelenu Hanni ruszył lewą stroną i wyłożył piłkę Teodorczykowi, a, ten nie miał problemu skierować jej do bramki. W 71. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Nuytick strzałem z głowy pokonał bramkarza gospodarzy i doprowadził do remisu.  Gdy wydawało się, że goście pójdą za ciosem świetną akcje z prawej strony przeprowadził Matthys umieszczając piłkę w siatce. Anderlecht nie wykorzystał potknięcia Clubu Brugge i pozostaje na drugim miejscu tabeli. Gospodarze awansowali na 5 miejsce w tabeli, jednak, nadal muszą walczyć o grę w grupie mistrzowskiej.

Mechelen 3:2 Anderlecht