Wolfsburg dość niespodziewanie w 4. kolejce niemieckiej Bundesligi zremisował 0:0 na wyjeździe z Ingolstadtem.

Gościom przed meczem przyświecał jeden cel, a mianowicie osiągnięcie pewnego zwycięstwa przy najmniejszym wkładzie własnym. To zadanie szybko próbował zrealizować Bast Dost, ale jego uderzenie z kilkunastu metrów poleciało tuż obok lewego słupka bramki. Następne fragmenty zawodów pokazały kunszt defensywy obu ekip, ponieważ co rusz sędzia boczny musiał podnosić chorągiewkę. W 26. minucie Guilavogui popisał się niezbyt roztropnym zachowaniem, kiedy to niezdarnie wślizgiem usiłował odebrać futbolówkę przeciwnikowi. Sędzia Stegemann nie miał innego wyjścia jak tylko ukarać pomocnika żółtym kartonikiem. Niespełna dziesięć minut później mieliśmy kolejną nieudolną interwencję, a mianowicie spóźniony wślizg Moralesa, za który otrzymał żółtą kartkę.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się od zmasowanych ataków ekipy Heckinga, czego dowodem była zmarnowana kapitalna szansa przez Dosta, który w dogodnej sytuacji posłał futbolówkę obok bramki. Na kolejne zagrożenie pod bramką Ozcana czekaliśmy do 64.minuty, kiedy to Draxler usiłował uszczęśliwić kibiców uderzeniem w lewy róg, jednak na posterunku austriacki bramkarz. Ostatni kwadrans minął pod znakiem licznych fauli, które kończyły się wpisami do notesu sędziego głównego. Do owego notesu trafił m.in. Luiz Gustavo. W końcówce szansę z rzutu wolnego miał Naldo, lecz zagranie w sam środek wybronił Ozcan. Do podstawowego czasu sędzia Stegemann doliczył 120 sekund, jednak one w żaden sposób nie przyczyniły się do zmiany obrazu dzisiejszych zawodów.

Ingolstadt 0: 0 Wolfsburg

Audi – Sportpark, 12.09.2015, 15:30

Sędzia główny : Sascha Stegemann

Żółte kartki: Guilavogui (26′), Morales (35′), Gustavo (80′), Matip (83′), Draxler (83′)

Skład gospodarzy: Ozcan – Suttner, Hubner, Matip, Levels – Morales, Roger, Gross – Leckie (85′ Kachnga), Hinterseer (68′ Cohen), Hartmann (62′ Lex)

Skład gości: Benaglio – Rodriguez, Dante, Naldo, Trasch – Dias (82′ Arnold), Guilavogui, Schurrle (67′ Kruse), Draxler, Caligiuri – Dost (71′ Bendtner)