uefa.com

W meczu piątej kolejki angielskiej Premier League Arsenal okazał się lepszy od Stoke. Przed własną publicznością Kanonierzy zwyciężyli 2:0 po trafieniach Theo Walcotta oraz Oliviera Giroud.

Faworytem spotkania byli Kanonierzy i od pierwszych minut spotkania potwierdzali swoją wyższość. Już w 8. minucie dogodną okazję do zdobycia gola miał Alexis Sanchez, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek.
Podopieczni Arsene’a Wengera dalej ochoczo atakowali i stwarzali groźne okazje. Szczególnie aktywni byli wspomniany Sanchez, Mesut Oezil oraz Santi Cazorla. Wynik otworzył jednak Theo Walcott. W 31. minucie reprezentant Anglii wykorzystał zagranie Oezila i pokonał Jacka Butlanda.
W ostatnich minutach pierwszej połowy Arsenal wciąż dominował, ale przed przerwą więcej goli nie padło.
Po zmianie stron gospodarze wciąż byli stroną dominującą, ale Stoke próbowało odważniej zaatakować. Gracze Arsenalu mieli jednak pod pełną kontrolą przebieg wydarzeń na boisku i sami również parokrotnie zagrażali bramce gości. Najlepszą okazję do podwyższenia prowadzenia miał rezerwowy Olivier Giroud, który chwilę po wejściu na boisko nie potrafił z kilku metrów skierować piłki do siatki.
Na pięć minut przed końcem spotkania francuski napastnik w pełni się jednak zrehabilitował, wykorzystując dośrodkowania z rzutu wolnego Santiago Cazorli. Wynik meczu nie uległ już zmianie. Arsenal – Stoke 2:0.

Arsenal FC – Stoke City 2:0 (1:0)
1:0 – Theo Walcott – 31′
2:0 – Olivier Giroud – 85′