live.premierleague.com

Przerwa reprezentacyjna nie wpłynęła dobrze na piłkarzy Jose Mourinho. “The Blues” zostali pokonani na Goodison Park przez Everton 3-1 po trzech bramkach Stevena Naismitha. Honorowe trafienie dla Chelsea zdobył Nemanja Matić.

W ubiegłym sezonie Everton przegrał oba mecze z Chelsea Londyn. Pierwszy na Goodison Park “The Toffies” przegrali aż 3:6, natomiast w drugiej części sezonu na Stamford Bridge Eden Hazard i spółka wygrali 1:0. Dziś miało być inaczej i było inaczej.

Najważniejszym momentem tego meczu była 9. minuta. Wtedy Muhamed Besić musiał opuścić boisko z powodu kontuzji a w jego miejsce wszedł Steven Naismith i stał się głównym bohaterem spotkania.

17 minuta – Brendan Galloway po klepce z Naismithem dośrodkował w pole karne rywali, z czego skrzętnie skorzystał Szkot wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. 5 minut po objęciu prowadzenia fani Evertonu ponownie oszaleli z radości. Ross Barkley odegrał Naismithowi piłkę a ten z krawędzi pola karnego, mocnym strzałem po ziemi zdobył swoją drugą bramkę. Jose Mourinho i jego zespół byli w totalnej rozsypce.

Mimo, że ten dzień był popisem Naismitha, to najładniejszą bramkę zdobył Nemanja Matić! Piłkarz Chelsea otrzymał podanie od Obi-Mikela i fantastycznym strzałem z ponad 20. metrów zmniejszył dystans dzielący oba kluby.

Druga połowa nie wyglądała inaczej. Gospodarze znów naciskali rywala i efektem tego była bramka zdobyta w końcówce spotkania przez… Stevena Naismitha! Szkocki napastnik na 8 minut przed końcem regulaminowego czasu gry otrzymał podanie w pole karne od Rossa Barkleya i uderzył między nogami wychodzącego z bramki Asmira Begovicia, podwyższając wynik meczu na 3:1 dla Evertonu. Sensacja stałą się faktem i 3. porażka zespołu Jose Mourinho stała się faktem.

Wobec dzisiejszego zwycięstwa Everton wskoczył na 3. miejsce w tabeli z ośmioma oczkami na koncie, natomiast Chelsea jest w wyraźnym dołku plasując się na 15, pozycji w ligowej tabeli. Kolejne spotkanie Everton rozegra na wyjeździe ze Swansea, z kolei “The Blues” u siebie podejmą w derbach Londynu ekipę Arsenalu.

Everton Liverpool 3:1 Chelsea Londyn, 12.09.2015 r., godz. 13:45, Goodison Park.

1:0, S. Naismith (17′)

2:0, S. Naismith (22′)

2:1, N. Matić (36′)

3:1, S. Naismith (82′)