Welbeck ratuje honor “Kanonierów”!

W jednym z dzisiejszych popołudniowych spotkań 8 kolejki Premier League rozegranym na Emirates Stadium Arsenal Londyn zaledwie zremisował z Hull City 2:2. Bramki dla “Kanonierów w tym meczu strzelali Alexis Sanchez i Danny Welbeck, a gole dla “Tygrysów” z KC Stadium zdobyli Mohamed Diame i Abel Hernandez. Z pewnością kibice Arsenalu liczyli w tym spotkaniu na komplet punktów, jednak muszą zadowolić się remisem.

Pierwszy cios w tym pojedynku zadali podopieczni Arsene’a Wengera. W 13 minucie gola na 1:0 dla Arsenalu po fantastycznym rajdzie zdobył Alexis Sanchez, jednak “The Gunners” długo nie cieszyli się z tego prowadzenia. Niespełna 4 minuty później Hull City przeprowadziło świetną akcje po której Diame, zdobył bramkę na 1:1. Piłkarze Arsenalu protestowali, że zdobyty gol nie powinien zostać uznany, ponieważ Mathieu Flamini był ciągnięty za koszulkę, co uniemożliwiało mu dojście do piłki. Zawodnicy Arsenalu nie zostali jednak wysłuchani i trafienie “Tygrysów” zostało zaliczone. Taki wynik utrzymał się do przerwy, a tuż po rozpoczęciu drugiej połowy Hull przeprowadziło akcje skrzydłem, Huddlestone dośrodkował w pole karne a tam do piłki wyskoczył Abel Hernandez i wspaniałym uderzeniem z główki pokonał bezradnego w tej sytuacji Wojciecha Szczęsnego – 2:1 dla Hull. “Kanonierzy” zacięcie walczyli, żeby odwrócić losy meczu na swoją korzyść, jednak dzisiaj brakowało im dokładności i dużo piłek była dogrywana niecelnie. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się zwycięstwem ekipy Steve’a Bruce’a do akcji wkroczył Danny Welbeck, który w 91 minucie wyrównał wynik meczu na 2:2. Arsenal mógł jeszcze to spotkanie wygrać, jednak 100-procentową sytuację w ostatniej minucie meczu zmarnował Monreal i dzisiejszy pojedynek na Emirates Stadium zakończył się podziałem punktów.

Arsenal – Hull City (2:2) – 18.10.2014 (16:00)
Gol 13′ A.Sanchez (1:0)
Gol 17′ M.Diame (1:1)
Gol 46′ A.Hernandez (1:2)
Gol 90+1′ D.Welbeck (2:2)