Po meczu pucharowym meczu między Lechem Poznań a Wisłą Kraków pierwszym, który zabrał głos na pomeczowej konferencji był trener gości Dariusz Wdowczyk. 

Trener Wdowczyk podkreślał, że gra bez kibiców to nie jest to samo, co przy tumulcie 20 tysięcy gardeł. Zaznaczył również, że dzisiaj jego drużynie zabrakło spokoju w rozgrywaniu akcji. Oto co trener powiedział na pomeczowej konferencji:

Nie może być tak, że takie mecze są bez kibiców. Trzeba znaleźć inny sposób ukarania tych 500 kibiców którzy wstrzymali burdy. My gramy dla kibiców. Żal było grać przy pustych trybunach.

Jako drużyna graliśmy solidnie w defensywie. Zabrakło spokoju. Zbyt szybko pozbywaliśmy się piłki. Pierwsza połowa tego dwumeczu za nami wynik w kontekście meczu w Krakowie jest dla nas dobry. Jednak na pewno nie będzie to łatwe spotkanie, bo Lech spokojnie może te stratę odrobić. Będziemy na pewno grać uważniej w defensywie i konsekwentniej w ataku. Mamy przewagę w następnym meczu w postaci własnego stadionu i powinno nam się grać łatwiej.

Było naszym założeniem, by bronić wynik. Szanujemy ten remis, bo tak jak powiedziałem, jest on dla nas korzystny. Będziemy się starać udowodnić na naszym stadionie, że jesteśmy lepsi. Piłkarzom na pewno lepiej się gra gdy jest wrzawa i są oni dopingowani. Ja miałem dziwne uczucie, że rozgrywamy jakiś sparing. W meczu ligowym staraliśmy więcej kreować sytuacji.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.