Serie A: Wysoka porażka Milanu

acmilan.com

W 10.kolejce Serie A obejrzeliśmy spotkanie w którym naprzeciw siebie stanęły Genoa oraz AC Milan. Rossoneri ulegli na wyjeździe 3:0.

Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla drużyny gospodarzy. W 11.minucie Rincon dośrodkował w pole karne, Nikola Ninkovic wyskoczył wysoko i z małej odległości głową wpakował piłkę obok bezradnego Donnarummy.  Milan dążył do strzelenia wyrównującej bramki. Dobre uderzenie Romagnoliego z 25 metrów mija bramkę Perina o kilka centymetrów. Pierwsza połowa poza golem Ninkovicia nie przyniosła za wiele emocji, obe zespoły powolnie starają się budować grę.

Druga połowa fatalnie rozpoczęła się dla AC Milan. W 56.minucie Gabriel Paletta bezmyślnie fauluje przeciwnika. Sędzia Banti bez zawahania wyciąga czerwoną kartkę i usuwa piłkarza Milanu z boiska. W 80.minucie Genoa była praktycznie pewna zwycięstwa. Juraj Kucka próbował przechwycić podanie przeciwnika ale zrobił to na tyle niefortunnie że skierował piłkę do własnej siatki. Przed końcem spotkania Leonardo Pavoletti jeszcze raz dobija Rossonerich. Zawodnik Genoi otrzymał piłkę w polu karnym od Laxalta, minął jednego z obrońców Milanu i w sytuacji sam na sam pokonał Donnarummę. 3:0