elheraldo.co

Awizowany skład José Néstora Pékermana na mecz z reprezentacją Polski uwzględnia, iż w środku pola zagra Wilmar Barrios. Wyzwanie duże, bowiem celem będzie uzyskanie przewagi w tej strefie boiska, co może być kluczem do zwycięstwa. Kolumbijczyk, który już niebawem może zostać nowym zawodnikiem Tottenhamu Hotspur.

Wedle informacji włoskiego dziennikarza i piłkarskiego korespondenta – Gianluci Di Marzio – Boca Juniors otrzymał oficjalną ofertę z Tottenhamu za Wilmara Barriosa. Od dłuższego czasu jest on obserwowany przez wysłanników Kogutów i stał się jednym z głównych celów transferowych Spurs. Kolumbijski pomocnik ma wypełnić lukę po Mousa Dembele, dla którego przyszłość w północnym Londynie jest niepewna i jeżeli odejdzie to tylko do klubu spoza Premier League. Tottenham jest zbyt ważny dla reprezentanta Belgii.

Mecz Kolumbijczyków przeciwko Japonii ułożył się po myśli Samurajów, którzy praktycznie przez cały mecz grali z przewagą jednego piłkarza. Czerwoną kartkę w 3. minucie za zagranie ręką w polu karnym otrzymał Carlos Sánchez. Shinji Kagawa skrzętnie wykorzystał jedenastkę. Drużyna z Ameryki Południowej nie ustrzegła się błędów i podobnie, jak Biało-Czerwoni – drugi mecz staje się kluczowym w kontekście awansu do fazy pucharowej. Obydwaj selekcjonerzy, czyli Adam Nawałka oraz José Néstor Pékerman szykują wiele zmian, a jedną będzie Barrios zastępujący wspomnianego Sáncheza. Jedenastokrotny reprezentant Los Cafeteros miał już swój pierwszy chrzest na mistrzostwach świata, ale prawdziwa weryfikacja przyjdzie teraz, przeciwko reprezentacji Polski. Jedynie dobra i pewna gra daje przepustkę do wielkiej piłki. Boca Juniors jest dużym klubem, ale Europa daje większe możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi