Squawka News (Twitter)

Japonia zremisowała z Senegalem 2:2 w meczu piłkarskich Mistrzostw Świata grupy H.

W drugim niedzielnym meczu zmierzyły się reprezentacje Japonii i Senegalu, czyli drużyny z grupy H, grupy w której znajduje się Polska. Zwycięstwo którejś z drużyn znacznie przybliżyłoby ją do awansu, dla reprezentacji Polski najlepszym wynikiem w tym meczu byłby remis.

Pierwszy strzał zobaczyliśmy w 6. minucie, był to strzał ze strony Senegalu. Youssouf Sabaly zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale piłka po tym uderzeniu poleciała w trybuny. W następnej akcji Senegal wyszedł na prowadzenie. Eiji Kawashima chciał wybić futbolówkę po dośrodkowaniu jednego z Senegalczyków, ale nabił Sadio Mané i podopieczni Aliou Cissé mogli cieszyć się z prowadzenia.

Później przez większość czasu widzieliśmy dużo niedokładności z obu stron, aż do 34. minuty. Yūto Nagatomo dostał podanie w pole karne, odegrał do Takashiego Inuiego, a ten finezyjnym strzałem pokonał Khadima N’Diaye’a.

Tuż przed przerwą Senegal mógł wyjść na prowadzenie. M’Baye Niang dostał górne podanie, wyszedł sam na sam z Kawashimą, ale uderzył za nisko i bramkarz FC Metz dobrze interweniował. Do przerwy Japonia remisowała z Senegalem 1:1.

Na początku drugiej połowy, bramkę dla Japonii mógł strzelić Yūya Ōsako, ale pewnie piłkę po strzale napastnika Werderu chwycił N’Diaye. W 64. minucie okazję do powiększenie dorobku strzeleckiego miał Inui, lecz trafił w poprzeczkę. Wydawało się, że Japonia ma przewagę i jest bliżej zdobycia goli, ale to Senegal wyszedł na prowadzenie. Niang dostał podanie od Sabaly’ego, zagrał piętą pod bramkę, a tam bombą pod poprzeczkę trafił Moussa Wagué. Podopieczni Aliou Cissé nie cieszyli się długo z tego prowadzenia. W 79. minucie w polu karnym Senegalu było spore zamieszanie, najlepiej odnalazł się w nim Keisuke Honda, który umieścił futbolówkę w pustej bramce.

Ostatecznie Japonia zremisowała z Senegalem 2:2.