
Warta Poznań blisko nowego inwestora ze Stanów Zjednoczonych
Nowy inwestor ze Stanów Zjednoczonych wejdzie do Warty Poznań? - Jeszcze nie ma ostatecznego potwierdzenia, ale lada chwila wszystko powinno się okazać - powiedział portalowi PilkarskiSwiat.com rzecznik prasowy Warty Poznań, Piotr Komorowski.
Bartłomiej Farjaszewski został właścicielem Warty Poznań w 2018 roku, kiedy kupił udziały od Izabeli i Jakuba Pyżalskich za 9,5 zł. Zastał klub w opłakanym stanie finansowym. Pod względem wynikowym i wizerunkowym wcale nie było lepiej. Zdołał jednak wyciągnąć Wartę z dołka i ją rozwinąć, czego dowodem na potwierdzenie tego stwierdzenia jest fakt, że pod jego rządami "Zieloni" wywalczyli drugi w historii awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce [w lipcu 2020 roku - przyp.red].
Mimo poprawy sytuacji Warty Poznań w różnych obszarach w klubie nadal brakuje funduszy. Nie ma środków na transfery, a zdarza się również, że zawodnicy nie otrzymują pensji na czas. Wkrótce sytuacja "Zielonych" ma się poprawić. Portal Meczyki.pl przekazał w piątek, że Warta zyska inwestora ze Stanów Zjednoczonych, który pozyska pakiet mniejszościowy.
Informację potwierdził portalowi PilkarskiSwiat.com rzecznik prasowy Warty Poznań, Piotr Komorowski. - Mogę potwierdzić, że rzeczywiście jest takie zainteresowanie ze strony inwestora ze Stanów Zjednoczonych. Rozmowy trwają od dłuższego czasu i weszły w fazę zaawansowaną. Jeszcze nie ma ostatecznego potwierdzenia, ale lada chwila wszystko powinno się okazać - powiedział Piotr Komorowski.
W przypadku potwierdzenia transakcji Bartłomiej Farjaszewski pozostanie właścicielem Warty i będzie miał decydujący głos. - On jest bardzo zaangażowany w ten klub i ma zamiar tutaj zostać. Uważa to [ten klub - przyp.red] za dzieło, które rozwija i na razie nie myśli o wycofywaniu się - dodał rzecznik prasowy Warty.
W obecnym sezonie Warta Poznań walczy o byt w Betclic 1. lidze. Po 21. kolejkach drużyna Piotra Klepczarka zajmuje 13. miejsce w tabeli, mając trzy punkty przewagi nad strefą spadkową. W sobotę, 1 marca "Zieloni" zmierzą się u siebie ze Stalą Rzeszów.
-
Polska PiłkaNa Dolnym Śląsku będą dyskutować o przyszłości polskiej piłki
Kamil Gieroba / 30 kwietnia 2025, 17:03
-
AktualnościPKO BP Ekstraklasa: Stal nadal nie potrafi wygrać. Bezbramkowy remis z Górnikem (WIDEO)
Michał Szewczyk / 22 kwietnia 2025, 21:40
-
Kwadrans futboluBarcelona robi remontade i pokazuje Realowi jak grać w piłkę I KWADRANS FUTBOLU #157
Rafał Makowski / 20 kwietnia 2025, 15:05
-
AktualnościPKO BP Ekstraklasa: Lechia w doliczonym czasie zdobywa arcyważne trzy punkty (SKRÓT WIDEO)
Michał Szewczyk / 15 kwietnia 2025, 12:30
-
Kwadrans futboluJak Barcelona nie może to Szczęsny pomoże! KWADRANS FUTBOLU #156
Rafał Makowski / 13 kwietnia 2025, 14:44
-
1 Liga PolskaKontrowersja w meczu Warta Poznań-Górnik Łęczna. Trener grzmi. "To jest nielogiczne i nieprawdziwe"
Karolina Kurek / 12 kwietnia 2025, 9:21