Vuković o nowym kapitanie Legii: Doceniliśmy, że wykazał się lojalnością i szacunkiem do drużyny

Aleksandar Vuković

Aleksandar Vuković (Legia Warszawa) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)


Zamykamy pewien etap i rozpoczynamy bezpośrednie przygotowania do meczów ligowych – stwierdził Aleksandar Vuković po dzisiejszym sparingu w Dubaju.

W drugim meczu towarzyskim na obozie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, legioniści pokonali FC Krasnodar (2:1). – Sporo zawodników pierwszy raz w tym roku spędziło 90 minut na boisku przy dużym wysiłku treningowym, Zamykamy pewien rozdział, który chcieliśmy tutaj zrobić. Po tym meczu mamy jeszcze jedno spotkanie, w którym następna grupa zaliczy 90 minut – ogłosił.

Powiedziałem drużynie na odprawie przed meczem, że ważna kwestia jest dla mnie reakcja po zmianie wyniku. Nieważne, czy to bramka dla nas, czy dla przeciwnika – jestem zadowolony, jak to dziś wyglądało. Oczywiście, mecz mógł się różnie potoczyć, ale widać już, że reakcja jest lepsza, jest taka, jakiej oczekujemy w przyszłości – dodał.

Nowy kapitan

W poniedziałek zmarł Wiktor Bołba, twórca i kustosz Muzeum Legii, który był przez pół wieku związany z klubem. Odszedł człowiek, którego ceniłem, lubiłem, który był moim przyjacielem. Chciałbym wyrazić swoje i nasze odczucia wynikające z tego, że nie ma z nami Wiktora Bołby. Był osobą niezastąpiona. To mocno w nas uderzyło i tak jak mogliśmy, wyrażaliśmy szacunek dla jego osoby. Na tym nie poprzestaniemy, bo wiemy co znaczył Muzeum Legii jest dla mnie Muzeum Wiktora Bołby. Będę zawsze wiedział, że taka ważna rzecz powstała w naszym klubie dzięki niemu. – mówił ze smutkiem Vuković.

Decyzją trenera, kapitanem Wojskowych będzie Luquinhas, który pozostał w stolicy pomimo, że ucierpiał po ataku bandytów na autobus po porażce z Wisłą Płock. – Wszyscy doceniliśmy, jak Luquinhas się zachował, jaką wykazał się lojalnością i szacunkiem do drużyny – pojawił się z powrotem w klubie z zadowoleniem – kontynuował.

Nie zmienimy przeszłości, ale doceniamy. Jestem świadomy, że ma oferty z wielu klubów. Wiadomo, że liderzy, których mamy: Artur Jędrzejczyk i Artur Boruc i Mateusz Wieteska zostaną liderami, jeśli chodzi o budowę szatni i sposób funkcjonowania drużyny. To gest, z którego ma pójść sygnał, jak ludzi doceniamy, którzy na to zasługują – kończy.

źródło: legia.com /


Komunikat po posiedzeniu zarządu PZPN: Trwają negocjacje


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.