Valverde: Barca jest faworytem, ale wszystko może się zdarzyć

goal.com

Athletic Bilbao zremisował w pierwszym półfinałowym meczu Pucharu Króla z Espanyolem Barcelona, a w rewanżu okazał się lepszy od swoich rywali i wygrał 2:0. Trener Basków, Ernesto Valverde nie krył na konferencji prasowej swojego zadowolenia z tego, że jego zespół powalczy w finale z Barceloną o to trofeum. 

 

 

Mecz:
Wiemy, że Espanyol mógł skomplikować nam to spotkanie – tak jak to miało miejsce 3 tygodnie temu, więc musieliśmy sobie stworzyć jak najwięcej sytuacji. Pierwszy gol postawił nas w bardzo dobrej sytuacji, natomiast drugi gol bardzo nas zachęcił i potem mieliśmy okazję na podwyższenie wyniku. 

Absencje w finale:
-Herrerín naderwał mięsień, a De Marcos zrobił to, co musiał zrobić i niestety nie wystąpi w finale. Był zagrożony zawieszeniem z powodu nadmiaru żółtych kartek, ale nie mogliśmy zagrać bez niego. Zawodnicy nie mogą myśleć o hipotetycznym finale. Jest on trochę zdenerwowany, ale wykonał swój obowiązek. 

Barcelona:
-Oczywiście jest faworytem tego finału. Nieważne z kim gramy w finale, istotne jest to, że w nim w ogóle jesteśmy. Barca ma wielką siłę i doświadczenie, ale my musimy wykorzystać nasz potencjał, a jeśli to zrobimy, to może zdarzyć się wszystko.

Źródło: as.com
Foto: goal.comTen artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

x