United przedłuży kontrakt z Ibrą

MUFC

Manchester United przedłuży roczny kontrakt Zlatana Ibrahimovicia, poinformował Jose Mourinho.

35-letni były reprezentant Szwecji przybył na Old Trafford w lecie na zasadzie wolnego transferu podpisując roczny kontrakt z opcją przedłużenia umowy na drugi sezon. Jak dotąd Zlatan zdobył 8 bramek w 17 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach.

,,Zamierzamy skorzystać z opcji przedłużenia kontraktu na drugi sezon. Po tym okresie będzie mógł robić, co chce” – stwierdził menedżer Czerwonych Diabłów.

Ibrahimović, który zdobył 62 bramki w 116 spotkaniach w barwach Szwecji zanim zakończył reprezentacyjną karierę w czerwcu, zdecydował się opuścić zespół mistrza Francji PSG wraz z końcem poprzedniej kampanii. Były zawodnik Malmo, Ajaxu, Juventusu, Interu, Barcelony i Milanu zdobywał trofeum w każdym roku od sezonu 2001, włączając w to 13 tytułów mistrzowskich.

,,Czuję, że dobrze, świeżo, w formie. Jeśli będę czuł się tak jak w tym momencie, to prawdopodobnie zostanę na kolejny sezon” – przyznał Ibracadabra.

W Sztokholmie ma natomiast zostać wzniesiony pomnik na cześć Zlatana, po tym jak napastnik został ogłoszony najlepszym szwedzkim zawodnikiem po raz 10 z rzędu.

Źródło: BBC Sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *