
Tuchel z wyjątkowym osiągnięciem
Thomas Tuchel przeżywa znakomity czas w swojej trenerskiej karierze. Chelsea pod jego wodzą wyraźnie odżyła. Wczoraj ekipa z Londynu pokonała Real Madryt i awansowała do finału Ligi Mistrzów, gdzie zmierzy się z Manchesterem City.
Niemiecki szkoleniowiec do Chelsea trafił na początku tego roku, kiedy zastąpił zwolnionego Franka Lamparda. Od tamtej pory "The Blues" grają o niebo lepiej, czego najlepszym dowodem jest dojście do finału najbardziej prestiżowych rozgrywek w Europie.
Tuchel tym samym przeszedł do historii piłki nożnej. 47-latek jest pierwszym trenerem, który w dwóch kolejnych sezonach osiągnął finał Ligi Mistrzów z dwoma różnymi klubami. Rok temu prowadzone przez niego PSG przegrało 0:1 z Bayernem Monachium w finałowym starciu.
Ostatni mecz tej edycji Champions League odbędzie się 29 maja w Stambule. Co ciekawe, Chelsea niedawno pokonała Manchester City w półfinale Pucharu Anglii, co nadaje zbliżającemu się wielkimi krokami finałowi dodatkowego smaczku.
Źródło: sportowefakty.wp.pl
-
AktualnościOficjalnie: Martin Zubimendi w Arsenalu!
Wiktor Palmowski / 10 czerwca 2025, 18:16
-
News dniaOFICJALNIE: Rayan Cherki w Manchesterze City!
Wiktor Palmowski / 9 czerwca 2025, 18:13
-
Plotki transferoweManchester City rusza z transferami. Będzie nowy pomocnik
Kamil Gieroba / 4 czerwca 2025, 11:59
-
PolecaneOficjalnie: Chelsea ma nowego pomocnika
Kamil Gieroba / 3 czerwca 2025, 12:07
-
Liga MistrzówLiga Mistrzów: Historyczny triumf PSG
Kamil Gieroba / 31 maja 2025, 22:52
-
La LigaReal Madryt będzie miał nowego stopera. Padło "Here we go"
Kamil Gieroba / 17 maja 2025, 12:00