Trzęsienie ziemi w zarządzie Valencii! Alemany bliski opuszczenia klubu

Lim

fot. MARCA

Mateu Alemany – dyrektor sportowy Valencii – powiadomił, że najprawdopodobniej opuści klub z powodu poważnego konfliktu z Peterem Limem – właścicielem klubu. Przyczyną mają być różnice w zarządzaniu zespołem. 

W poniedziałek 29. lipca zaplanowano spotkanie w celu omówienia różnic dotyczących zarządzania klubem, prowadzenia odpowiedniej polityki transferowej. Konflikt okazał się na tyle poważny, że już wcześniej – 19. lipca – najważniejsi ludzie spotkali się awaryjnie w Singapurze. Obok Alemany’ego i Lima swoje zdanie wypowiadali jeszcze Anil Murthy oraz obecny szkoleniowiec Nietoperzy Marcelino. W tym czasie klub zaprzestał jakich kolwiek negocjacji w sprawie pozyskiwania nowych zawodników. Bilans transferowy jak do tego pory to pozyskanie Jaspera Cillesena, Cherysheva i Maxiego Gomeza. Dodatkowo klub sprzedał Santiego Minę do Celty Vigo i Neto do Barcelony.

Po dwóch latach, gdzie dyrektorem sportowym był Alemany wszystko wyglądało wręcz znakomicie. Klub odnosił dobre wyniki, czego owocem jest ostatnio zdobyte trofeum w Copa Del Rey. Teraz wydaje się, że to Peter Lim – właściciel – będzie pełnił tę funkcję, choć oficjalnie nigdzie tego nie potwierdzono.

Kryzys ten dotyczy również Marcelino. To Alemany zatrudnił go w roli obecnego szkoleniowca zespołu, to w nim widział nadzieję na poprawę wyników po dwóch latach kryzysu. To również on bronił go w czasie, gdy w poprzedniej kampanii Valencia notowała słabsze wyniki. Mówił, że trzeba czasu, a przede wszystkim cierpliwości.

Źródło: MARCA/własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *