Trybuna Juventusu Turyn zamknięta po skandalu w Pucharze Włoch
Trybuna Sud na stadionie Juventusu Turyn zostanie zamknięta na jeden mecz po rasistowskim skandalu w Pucharze Włoch.
Spotkanie pomiędzy Starą Damą a Interem wywołał w samej końcówce ogromną burzę. Romelu Lukaku w doliczonym czasie gry uratował remis z rzutu karnego, a następnie ujrzał czerwoną kartkę. Rasistowskie odgłosy skierowane w stronę Belga spotkały się z potępieniem obu klubów.
- Kibice Juventusu zajmujący pierwszy poziom sektora, znany jako "Trybuna Sud" w 35. i 49. minucie wykrzykiwali wulgarne i obraźliwe refreny oraz okrzyki dyskryminacji rasowej przeciwko Lukaku - napisano w orzeczeniu komisji ligi.
Zatem sektor zostanie zamknięty na czas następnego meczu u siebie, w którym Juventus podejmie SSC Napoli 23 kwietnia. Sędzia Gianluca Rocchi, potwierdził później, że Lukaku został ukarany kartką za prowokacyjne słowa, a nie za zachowanie po dramatycznej końcówce.
Ponadto sankcje zostały nałożone na Juana Cuadrado, Samira Handanovicia i Romelu Lukaku. Cuadrado i Handanović wdali się w bójkę po końcowym gwizdku, podczas której reprezentant Kolumbii próbował uderzyć pięścią 38-letniego bramkarza Interu.
Za swoje zachowanie Cuadrado został ukarany zawieszeniem na trzy mecze i grzywną w wysokości 10 tys. euro, co oznacza, że nie zagra w nadchodzących meczach Juve z Lazio, Sassuolo i Napoli. Handanović odpocznie w jednym spotkaniu. Również reprezentant Belgii jest zawieszony na następny mecz Interu przeciwko Salernitana.
Juventus' Tribuna Sud section has received a one match ban after Inter Milan's Romelu Lukaku was subjected to racist abuse during their Coppa Italia semi-final. pic.twitter.com/iDwP2gRWaF
— CBS Sports Golazo ⚽️ (@CBSSportsGolazo) April 6, 2023
-

AktualnościPortugalia - USA 2:0: Trincão i João Félix, Bruno Fernandes przyczynił się dwiema asystami w AtlancieNowacki / 1 kwietnia 2026, 15:58
-


AktualnościArgentyna rozgromiła Zambię 5:0 w meczu towarzyskim przed mundialemNowacki / 1 kwietnia 2026, 15:22
-


AktualnościBrazylia pokonała Chorwację 3:1 w Orlando - debiutancki gol Igora Thiago i trafienie MartinellegoNowacki / 1 kwietnia 2026, 14:54
-


AktualnościMalo Gusto broni trenera Chelsea Liama Roseniora po serii słabszych wynikówNowacki / 30 marca 2026, 16:23
-

AktualnościInter zainteresowany Andrijem Łuninem jako możliwym zastępstwem dla Yanna SommeraNowacki / 30 marca 2026, 15:56
-

AktualnościEnzo Fernández: deklaracja o Madrycie podgrzewa spekulacje o transferze do RealuNowacki / 30 marca 2026, 15:16
































