Udostępnij:

Trudny-łatwy mecz

Sevilla całkowicie zdominowała mistrzów Anglii na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán. Wynik jednak kompletnie nie odzwierciedlał wydarzeń na boisku. Sevilla tworzyła okazje, rozprowadzała piłkę i strzelała na bramkę rywali. O przewadze niech świadczą statystyki - 21 strzałów i 72% posiadania piłki.

Zaczęło się dokładnie tak, jak miało to wyglądać we wszelkich przewidywaniach. W dwudziestej piątej minucie dogranie Sergio Escudero pewnie wykorzystał Pablo Sarabia, otwierając wynik spotkania. Na kolejne bramki przyszło jednak kibicom czekać do drugiej połowy. Wtedy to po asyście Joveticia gola na 2:0 zdobył Joaquin Correa. Goście zdołali jednak odpowiedzieć golem Jamie'ego Vardy'ego w siedemdziesiątej trzeciej minucie, ustalając ostateczny wynik spotkania.

Sevilla 2:1 Leicester
Sędzia: Clement Turpin