Oficjalnie: Tottenham Hotspur z bardzo interesującym transferem na 2025 rok

Źródło: tottenhamhotspur.com

Tottenham Hotspur osiągnął porozumienie z Hajdukiem Split w sprawie planowanego na 2025 transferu młodego zawodnika Luki Vuškovicia. 

Wszelkie szczegóły dotyczące transferu zostały ostatecznie ustalone między obiema drużynami oraz przedstawicielami utalentowanego środkowego obrońcy. Mimo że kwota transakcji nie została oficjalnie ujawniona, niektóre źródła sugerują, że wartość wynosi 12 milionów funtów (czyli około 13,8 miliona euro).

Jeśli te informacje są wiarygodne, to Hajduk pobije swój rekord sprzedażowy. Do tej pory największą transakcją w historii klubu były przenosiny Nikoli Vlašicia do Evertonu w sezonie 2017/2018 za kwotę 10,8 miliona euro.

Saga transferowa z udziałem utalentowanego reprezentanta Chorwacji U-17 wyszła na jaw pod koniec ubiegłego roku. Wtedy to Paris Saint-Germain wyraziło zainteresowanie zawodnikiem. Klub z Paryża prowadził negocjacje z Hajdukiem przez wiele miesięcy.  Ostateczna oferta wynosiła 10,5 miliona euro, z dodatkową klauzulą i gwarantowała Hajdukowi 20 procent zysku z ewentualnej przyszłej sprzedaży zawodnika do innego klubu.

Hajduk Split nie spieszył się z akceptacją oferty, dając zawodnikowi czas na spokojne rozważenie innych propozycji, które pojawiły się ze strony zainteresowanych klubów. Ostatecznie to plan rozwoju przedstawiony przez Tottenham zrobił na Vuškoviciu największe wrażenie. Po kilku tygodniach obrońca podjął decyzję i zgodził się na transfer do angielskiego klubu, mówiąc “tak”.

Warto zaznaczyć, że oprócz wspomnianego PSG sylwetce zawodnika przyglądały się jeszcze trzy inne topowe ekipy ze Starego Kontynentu, w tym Manchester City.

Luka Vušković przyszedł na świat 24 lutego 2007 roku. Zadebiutował w pierwszej drużynie Hajduka zaledwie dwa dni po swoich 16. urodzinach. Wystąpił w meczu przeciwko Dinamo Zagrzeb, który uważany jest za klasyk chorwackiej ekstraklasy. W poprzednim sezonie Luka odegrał istotną rolę w zdobyciu Pucharu Chorwacji przez swoją drużynę. Choć w finale wystąpił tylko przez kilka minut, to na etapie ćwierćfinału zdobył kluczową bramkę zapewniającą awans.

Oficjalnie do przeprowadzki dojdzie w 2025 roku, kiedy piłkarz osiągnie pełnoletność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


x