Totolotek Puchar Polski: ŁKS w 1/8 finału

Puchar Polski

Piłka, Puchar Polski / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

ŁKS Łódź pokonał Górnika Zabrze 2:0 w meczu 1/16 finału Totolotek Pucharu Polski. Bramki dla gospodarzy zdobyli Pirulo i Michał Trąbka.

Mecz pomiędzy ŁKS-em a Górnikiem nie miał zdecydowanego faworyta, minimalnym może byli gospodarze ze względu na to, że podjemowali Górnika u siebie. Obie drużyny wyszły w dość rezerwowych składach oszczędzając swoich najlepszych graczy.

Pierwszy strzał w tym meczu oddali goście. Sprzed pola karnego uderzał David Kopacz, ale Dominik Budzyński świetną interwencją uratował ŁKS. Gospodarze odpowiedzili w 18. minucie. Na strzał z dystansu zdecydował się Maciej Wolski, lecz Martin Chudý pewnie chwycił futbolówkę. Jeszcze bliżej zdobycia bramki był Łukasz Piątek, który także uderzał sprzed szesnastki, tym razem piłka przeleciała minimalnie nad bramką. W końcowych minutach gospodarze wyszli na prowadzenie. Pirulo minął jednego z obrońców Górnika, kopnął zza pola karnego, fatalny błąd popełnił Chudý, a futbolówka wpadła do siatki. Do przerwy ŁKS prowadził z Górnikiem 1:0.

W 58. minucie do remisu mógł doprowadzić Kamil Zapolnik, ale kapitalną interwencją po jego strzale popisał się Budzyński. Prowadzenie ŁKS-u mógł podwyższyć także Piątek, który uderzył sprzed pola karnego, jednak minimalnie się pomylił. Podopieczni Kazimierza Moskala napierali i w końcu udało im się podwyższyć prowadzenie, Pirulo strzelił sprzed pola karnego, Chudý odbił futbolówkę wprost pod nogi Michała Trąbki, a ten nie miał problemów z strzeleniem gola. Ostatecznie ten gola zabił mecz i ŁKS mógł świętować awans do 1/8 finału Pucharu Polski.