La Liga: Szansa na fotel lidera zaprzepaszczona – Atletico remisuje z Alaves

Alvaro Morata

goal.com

W meczu 11. kolejki hiszpańskiej La Ligi faworyzowane Atletico Madryt zremisowało z Deportivo Alaves 1:1, zaprzepaszczając tym samym szansę na objęcie prowadzenia w tabeli.

Przed rozpoczęciem pojedynku podopieczni Diego Simeone mogli pochwalić się serią 9 spotkań z rzędu bez porażki. Wizyta na Estadio Mendizorrotza była dla “Rojiblancos” okazją do przedłużenia swojej passy.

Początek meczu nie zwiastował jednak niczego dobrego. Przyjezdni przez długi okres nie byli w stanie oddać celnego strzału na bramkę Fernando Pacheco, podczas gdy gospodarze, choć równie nieskuteczni i momentami statyczni, kilkukrotnie stworzyli realne zagrożenie w okolicy szesnastki Atletico.

Druga odsłona to obraz całkowicie innej gry, a obie ekipy były zdecydowanie aktywniejsze w strefie przeciwnika. W 49′ minucie przed szansą na otwarcie wyniku stanął Joselu, ale po jego uderzeniu głową piłka minimalnie minęła słupek. Po chwili stuprocentową okazję zmarnował Renan Lodi, który nie wykorzystał przytomnego podania swojego partnera i skapitulował z doskonałej pozycji.

Kluczowa okazała się zmiana z 60′ minuty, kiedy to na murawie zameldował się Alvaro Morata. Hiszpan potrzebował zaledwie dziesięciu minut, by wpisać się na listę strzelców po tym, jak fenomenalnym podaniem obsłużył go Angel Correa.

To nie był jednak koniec emocji tego wieczoru. W 83′ minucie piłkarze Deportivo Alaves z przytupem odpowiedzieli na bramkę i kolejne ataki przyjezdnych. Wówczas bowiem Jana Oblaka pokonał Lucas Perez, zapewniając tym samym “Babazorros” jedno oczko w niezwykle trudnym pojedynku. Choć Atletico może czuć pewien niedosyt, to podtrzymują dziś swoją serię meczów bez porażki.