W ramach 21 kolejki polskiej Ekstraklasy Wisła Kraków gościła niżej notowaną Pogoń Szczecin. Ostatnim razem, gdy drużyny spotkały się w Szczecinie krakowianie wygrali 3:0. Wczoraj jednak kibice Białej Gwiazdy nie mogli być zadowoleni, ponieważ ich drużyna zremisowała z Pogonią 1:1.

Od samego początku przypuszczaliśmy, że mecz będzie wyrównany. I tak właśnie się stało, piłkarze obu klubów rozgrywali dużo akcji w środku boiska. W 24 minucie bramkę dla gospodarzy zdobył najlepszy strzelec Wisły – Paweł Brożek, który pokazał, że lubi grać przeciwko drużynie z Pomorza ( 7 goli w 13 meczach z Pogonią). Wisła jednak nie grała przyjemnej dla oka piłki i widać było, że muszą jeszcze w swojej grze dużo rzeczy poprawić. Pogoń doszła do głosu w 43 minucie gdy Marcin Robak umieścił piłkę w siatce z rzutu karnego. Gol do szatni na pewno podciął skrzydła Wiślakom co później było widać w drugiej połowie.

Druga odsłona tego meczu to bardzo wyrównana walka obu klubów. Franciszek Smuda chciał pomóc drużynie osiągnąć korzystny rezultat wprowadzając wszystkich ofensywnych zawodników. W 46 minucie na boisku pojawił się Guerrier zmieniając Stępińskiego, lecz jego występ nie powalił na kolana kibiców przy Reymonta. Kolejnymi zmiennikami byli Emanuel Sarki oraz Dariusz Dudka, którzy zmienili Jankowskiego i Boguskiego. Pod koniec spotkania czerwoną kartkę obejrzał zawodnik Białej Gwiazdy Richard Guzmics i Wisła kończyła w 10. Mecz zakończył się sprawiedliwym remisem 1:1. Wisła obecnie znajduję się na 5 miejscu w tabeli, natomiast Pogoń plasuje się na 7 lokacie.

Wisła Kraków – Pogoń Szczecin 1:1 (1:1)

Bramki: Brożek 24′ – Robak (kar.) 43′

SKŁADY:
Wisła: Buchalik – Burliga, Głowacki, Guzmics, Sadlok – Boguski, Uryga – Jankowski, Stilic, Stępiński – Brożek

Pogoń: Janukiewicz – Frączczak, Golla, Hernani, Matynia – Matras, Rogalski – Kamess, Murawski, Danielak – Robak