T-ME: Wisła kończy rok wygraną, awans Brożka

Ruch Chorzów przegrał 2:1 z Wisłą Kraków w 19. kolejce T-ME. Bramkę dla “Niebieskich” strzelił Łukasz Surma, a dla gości dwukrotnie Paweł Brożek. Dla 32-letniego napastnika były to 112 i 113 trafienie na boiskach ekstraklasy i tym samym zajmuje 14 .miejsce w tabeli wszech czasów.

Podopieczni Franciszka Smudy przełamali złą serię – dwóch meczy bez zwycięstwa. Wisła ostatni raz na obcym terenie wygrała 19 października w Zabrzu (5:0). W innych nastrojach spędzą przerwę zimową piłkarze Ruchu. Podopieczni Waldemara Fornalika po serii trzech domowych zwycięstw przegrali.

W 64. minucie spotkania po przypadkowym zderzeniu głowami Alana Urygi z Bartłomiejem Babiarzem piłkarz Wisły stracił przytomność, ale naszczęście zawodnik zszedł z boiska o własnych siłach.